Rozmiar czcionki
en hu pl

Dzisiaj jest: 26 Listopada 2015    |    Imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
 
 
Strona główna
 
 
 • Thumb

  Oficjalne otwarcie świetlicy wiejskiej

  Oficjalne otwarcie świetlicy wiejskiej w Bojanowie za Rzeką miało miejsce 22 października 2015 r.Budowa świetlicy zakończyła się w czerwcu b.r., a w październiku zakupione zostało wyposażenie: sprzęt ...
  Czytaj więcej

 • Thumb

  Otwarcie Hali Sportowej w Przyszowie

  15-go listopada 2015 roku została uroczyście otwarta hala sportowa w Przyszowie. Prace nad tą inwestycją rozpoczęły się w 2011 roku.Pozyskaliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki na bud...
  Czytaj więcej

 • Thumb

  65-lecie OSP Bojanów

  Uroczystość rozpoczęła sie Mszą św. w kaplicy w Bojanowie, podczas której proboszcz parafii Stany ks. Zbigniew Mistak poświęcił sztandar OSP. Oficjalna cześć rozpoczęła się od złożenia mel...
  Czytaj więcej

 • Thumb

  Puchar orlika 2015 - Etap I Wojewódzki

  W dniu 23.09.2015r. na Orliku przy Zespole Szkół w Bojanowie został rozegrany I etap eliminacji wojewódzkich chłopców starszych. Do zmagań stanęło 4 zespoły: Gimnazjum nr 5 Stalow...
  Czytaj więcej

 
 
 
 

Aktualności

Zaproszenie na spotkanie konsultacyjne w Baranowie Sandomierskim

plakat 18.11Stowarzyszenie „Lasowiacka Grupa Działania” w związku z trwającymi pracami związanymi z przygotowaniem Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR) na lata 2014-2020 na obszarze gmin wchodzących w skład LGD:

Baranów Sandomierski, Bojanów, Gorzyce, Grębów, Nowa Dęba, Pysznica, Radomyśl nad Sanem, Zaklików, Zaleszany, serdecznie zaprasza:

Czytaj więcej...

Bezpłatne badanie mammograficzne

mammografia 2015W dniu 20 listopada 2015r. ( piątek ) obok Ośrodka Zdrowia w Bojanowie, ul. Parkowa 6 odbędą się bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50 - 69 lat, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonywały mammografii w ramach profilaktyki zdrowotnej NFZ. Panie, których program nie obejmuje, mogą wykonać badanie odpłatnie. Zapraszamy wszystkie chętne Panie. Konieczna wcześniejsza rejestracja. Zapisy pod numerem:  42/254 64 10 lub 517 544 004. Do rejestracji telefonicznej proszę przygotować numer telefonu i PESEL.

Czytaj więcej...

Próba bicia rekordu Guinnessa na Orliku w Bojanowie

rekord 2W niedzielę 11 października punktualnie o 16.00 na Orliku w Bojanowie i blisko 200 Orlikach w całej Polsce podjęliśmy próbę ustanowienia oficjalnego Rekordu Guinnessa w kategorii największego treningu piłki ręcznej w wielu miejscach jednocześnie. Pogoda niestety okazała się kapryśna i frekwencja była niższa niż zakładaliśmy.

Czytaj więcej...

Zagrożenie czadem

Ulotka 1Tragedie ludzkie są często konsekwencją niewiedzy. Sposoby na uniknięcie zatrucia tlenkiem węgla są bardzo proste. Do zatruć dochodzi, bo często nie zdajemy sobie sprawy, co może stać się, gdy nie przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa, bo nie mamy świadomości, że tak naprawdę niewiele potrzeba, aby nasze mieszkania i domy stały się bardziej bezpieczne. Tlenek węgla, potocznie zwany czadem, jest gazem silnie trującym, bezbarwnym i bezwonnym (powoduje to problemy z jego wykryciem). Powstaje wówczas, gdy coś się spala (pali), a w otoczeniu, gdzie przebiega ten proces jest za mało powietrza (tlenu).Potencjalne źródła czadu w pomieszczeniach mieszkalnych to: kominki, gazowe podgrzewacze wody, piece węglowe, gazowe lub olejowe i kuchnie gazowe. Zagrożeniem jest nie tylko brak dopływu powietrza, ale też nieprawidłowy odpływ spalin. W związku z tym groźne są zapchane lub nieszczelne przewody kominowe oraz uszkodzone połączenia między kominami i piecami.

Czytaj więcej...

Trening systemu powszechnego ostrzegania i alarmowania ludności cywilnej o zagrożeniu z powietrza

W dniach 13-15 października 2015 roku zostanie przeprowadzony na terenie gminy Bojanów trening systemu powszechnego ostrzegania i alarmowania ludności cywilnej o zagrożeniu z powietrza. Trening będzie elementem ogólnokrajowego ćwiczenia „RENEGADE – SAREX 15/II” organizowanego przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych i koordynowanego w sferze cywilnej przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB) W ramach treningu między 9.00 a 15.00 mogą być nadane sygnały alarmowe (uruchomienie syren alarmowych):

 • ogłoszenie alarmu (dźwięk modulowany – 3 minuty),
 • odwołanie alarmu (dźwięk ciągły – 3 minuty)

Uwaga właściciele lasów prywatnych!

W tutejszym Urzędzie został wyłożony do wglądu Projekt Uproszczonego Planu Urządzenia Lasu dla właścicieli lasów prywatnych z terenu Przyszów, Maziarnia i Stany. Uwagi i zastrzeżenia do projektów można składać pisemnie:

 • dla miejscowości Przyszów do dnia 14 października br.
 • dla miejscowości Stany i Maziarnia do dnia 6 listopada br.

Uproszczony plan urządzenia lasu będzie podstawą naliczenia podatku leśnego. W dniach 8-9 października będzie możliwe bieżące rozpatrzenie uwag właścicieli lasów w  godzinach 8.00-14.00

Pierwszy oficjalny rekord guinessa na orlikach

orlikbojanow2015

Zapraszamy Was do wspólnego ustanowienia oficjalnego, certyfikowanego rekordu Guinnessa – zorganizowania największego treningu piłki ręcznej w wielu miejscach jednocześnie (Guinness World Records ® Official attempt: "Largest handbal training - multiple venues").

Termin wydarzenia to niedziela, 11 października. godz 16.00. Wbrew pozorom, zorganizowanie tego wydarzenia na Orliku nie jest trudne. Nie musicie też martwić się o wysoką frekwencję, bo minimalna liczba uczestników to 25 osób, a trening ma potrwać tylko 50 minut!

Instytucja wspierająca: 

Biuro Rekordów - http://biurorekordow.pl/

Politechnika Dziecięca dla uczniów z gmin Powiatu Stalowowolskiego!

Politechnika Dziecięca plakatPolitechnika Dziecięca także dla uczniów z gmin Powiatu Stalowowolskiego! (zostały już tylko 2 dni) Jest dodatkowych 100 miejsc na Politechnice Dziecięcej w Stalowej Woli dla dzieci mieszkających na terenie naszego powiatu. „Dołożyliśmy wszelkich starań, by znaleźć środki na utworzenie drugiej grupy Politechniki Dziecięcej i umożliwić wzięcie udziału w zajęciach również uczniom szkół podstawowych z całego powiatu” – powiedział Starosta Stalowowolski Janusz Zarzeczny. „Cieszymy się, że starania zakończyły się pozytywnie” – podkreślił zaangażowanie Starosty w uruchomienie Łukasz Szuba – Dyrektor Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza. 

Czytaj więcej...

Biesiada Przy Ognisku - 20 września 2015

biesiadaStowarzyszenie Współpracy Międzypokoleniowej „Maziarze", Ochotnicza Straż Pożarna w Maziarni, Sołectwo Maziarnia i Sołectwo Kołodzieje oraz Gminny Ośrodek Kultury w Bojanowie zapraszają na wydarzenie pn. BIESIADA PRZY OGNISKU 20 września 2015 16.00 – 22.00 Dom Kultury w Maziarni W programie: konkursy dla dzieci i dorosłych, safari samochodem strażackim, strzelnica ASG, malowanie twarzy, modelowanie balonów, prezentacje kulinarne oraz poczęstunek dla uczestników, zabawa taneczna przy muzyce Zespołu „METRUM" oraz dyskoteka z DJ.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 26

 
 
 
 
lasowiacka.jpglgr.jpgnatura2000.jpgngo.jpgppwow.jpgprow.jpgz.jpg

Dane kontaktowe

Urząd Gminy Bojanów
37-433 Bojanów, ul. Parkowa 5

 • tel. (+48 15) 87 08 324,326
 • fax. (+48 15) 87 08 326 w. 40
 • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zobacz także

logo_BIPlogo_dz_urzedowylogo_dz_ustawlogo_monitor