en hu pl
Dzisiaj jest: 16 Kwiecień 2014    |    Imieniny: Klara, Robert, Rudolf
 
 
Strona główna
 
 
 • Thumb

  Wiklina papierowa

  Wiklina Papierowa to kolejna propozycja dla rękodzielniczek z Przyszowa-Rudy. W piątkowy wieczór 21 marca zajęcia poprowadziła wolontariuszka, pani Danuta Cebula ze Stalowej Woli, absolwentka Uniwersy...
  Czytaj więcej

 • Thumb

  Wznowiono prace przy sali sportowej

  Po zimowej przerwie przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Przyszowie zostały wznowione prace przy budowie pełnowymiarowej sali sportowej. Do tej pory w ramach tej inwestycji zostały wykonane fundamen...
  Czytaj więcej

 • Thumb

  Budowa gminnego targowiska stałego

  W Bojanowie ruszyły prace przy budowie nowoczesnego gminnego targowiska stałego „ Mój rynek". Umowa w sprawie udzielenia zamówienia na to zadanie została podpisana 31 marca 2014 r. Wykonawcą robót jes...
  Czytaj więcej

 • Thumb

  Ruszają zajęcia na ORLIKU

  Od 1 kwietnia br. można korzystać z kompleksu boisk sportowych Orlik w Bojanowie przy Zespole Szkół. Zapraszamy wszystkich mieszkańców pragnących aktywnie i zdrowo spędzać swój wolny czas. Nad organiz...
  Czytaj więcej

 
 
 
 

Aktualności

Zawiadomienie o XXVI sesji rady Gminy Bojanów

XXVI sesja Rady Gminy Bojanów odbędzie się w dniu 16 kwietnia  2014 roku o godz. 9.00 w Urzędzie Gminy Bojanów.

Porządek obrad sesji:

 1. Otwarcie sesji oraz stwierdzenie prawomocności obrad.
 2. Informacja z działalności Wójta od ostatniej sesji Rady Gminy.
 3. Informacja z realizacji uchwał podjętych na sesji w dniu 20 marca 2014 roku.
 4. Podjecie uchwał w sprawie:

Czytaj więcej...

Taryfa dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę

Bojanów, dn. 21.03.2014 r.

O G Ł O S Z E N I E

Gminny Zakład Usług Komunalnych w Bojanowie działając na podstawie art. 24 ust. 7 ustawy z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków  (tekst jednolity : Dz. U. z  2006 r. nr 123 poz. 858 ze zmianami ) ogłasza „Taryfę dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę” na terenie gminy Bojanów obowiązującą od 01.04.2014 r. do 31.03.2015 r.

Czytaj więcej...

Sportowe sukcesy naszych szkół

TurniejOstatnie miesiące bogate były w wydarzenia sportowe z udziałem szkół z terenu Gminy Bojanów. Odbyły się m. in. finały powiatowe oraz półfinał wojewódzki  w grach zespołowych, w których od lat  uczniowie z naszych szkół zajmują dobre pozycje. Również i  w tym roku mamy się czym pochwalić.

Czytaj więcej...

Promesa dla Gminy Bojanów

Promesa dla Gminy BojanówGmina Bojanów już po raz kolejny otrzymała środki z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji na odbudowę infrastruktury zniszczonej w wyniku powodzi w latach 2010-2012. Kwota przyznanej dotacji to 210 tys. zł, która zostanie przeznaczona na remont drogi gminnej nr 101112R Stany ul. Kopanina na odcinku o długości 980 m. Uroczyste wręczenie promes miało miejsce 27 lutego br. w budynku Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.

Czytaj więcej...

Opłata za śmieci w 2014 roku. Przeczytaj koniecznie

Uprzejmie informujemy, iż od 1 lutego 2014 roku obowiązują nowe, niższe stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na podstawie uchwały Rady Gminy Bojanów nr XXIV/203/2013 z dnia 30 grudnia 2013 r. w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki takiej opłaty.

Czytaj więcej...

Rozruch stacji uzdatniania wody

Stacja Uzdatnia Wody RudaW lutym br.  rozpoczął się rozruch mechaniczny i technologiczny stacji uzdatniania wody zlokalizowanej w miejscowości  Przyszów Ruda.  Obecnie trwa proces uzdatniania wody polegający na aeracji, tj. napowietrzaniu wody w aeratorze ciśnieniowym, i filtracji dwustopniowej, czyli odżelazianiu i  odmanganianiu na złożu kwarcowym i katalitycznym. Uzdatniana woda jest wielokrotnie badana pod kątem uzyskania parametrów zgodnych z wymogami określonymi w obowiązujących przepisach prawa.  Należy zaznaczyć, iż pierwsze wyniki badań wody surowej i wody uzdatnionej pozwalają pozytywnie myśleć o oddaniu tego obiektu budowlanego do użytkowania w jeszcze w  marcu br.

Czytaj więcej...

Postępują prace przy budowie łowiska wędkarskiego w Stanach

DSC 0077Postęp prac przy budowie łowiska wędkarskiego w Stanach jest już widoczny. Tegoroczna zima sprzyja nam aurą i pozwala na prowadzenie robót ziemnych w szybkim tempie. Obecnie trwają prace związane z wykonawstwem umocnienia lewego brzegu rzeki Łęg, polegające na profilowaniu skarpy, a także prowadzone są wykopy rowu odprowadzającego wodę ze zbiornika. W dalszym etapie inwestycji wykonane zostaną dwa pomosty wędkarskie, usytuowane na wschodnim i zachodnim brzegu zbiornika, mające na celu udostępnienie toni łowiska oraz w miejscu przewężenia zbiornika wykonana zostanie kładka o długości prawie 18 m i szerokości 1,5 m. Konstrukcja kładki opierać się będzie na 7 podporach wykonanych z bali drewnianych, a cały obiekt zabezpieczony zostanie obustronnymi barierkami.   Termin zakończenia prac inwestycyjnych przewidziany jest na koniec 2014 r.

Czytaj więcej...

Kolejne termomodernizacje ze wsparciem środków RPO WP

Dom Kultury w GwoźdzcuPo zakończeniu prac związanych z termomodernizacją budynków Urzędu Gminy w Bojanowie oraz Domu Kultury w Przyszowie z początkiem 2014 roku ruszył drugi etap prac modernizacyjnych, którym  objęte są m.in. Dom Kultury w Gwoźdźcu i Maziarni. Są to kolejne dwa  obiekty użyteczności publicznej, które objęte zostały projektem współfinansowanym   ze środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013.

Czytaj więcej...

Droga w miejscowości Maziarnia zostanie wyremontowana

Ponad 3 km odcinek drogi powiatowej w miejscowości Maziarnia zostanie wyremontowany. Zadanie będzie obejmować swym zakresem przebudowę fragmentu drogi powiatowej w miejscowości Maziarnia, a także już poza nią – w kierunku Niska. W ramach inwestycji jezdnia zyska nie tylko nową nawierzchnię, ale poprawione zostaną również pobocza, a także rowy odwadniające.  Zadanie będzie realizowane ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji  w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych oraz budżetu powiatu stalowowolskiego.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 15

 
 
 
 

Dane kontaktowe

Urząd Gminy Bojanów
37-433 Bojanów, ul. Parkowa 5

 • tel. (+48 15) 87 08 324,326
 • fax. (+48 15) 87 08 326 w. 40
 • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Zobacz także

logo_BIPlogo_dz_urzedowylogo_dz_ustawlogo_monitor