en hu pl

Dzisiaj jest: 27 Maja 2015    |    Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
 
 
Strona główna
 
 
 • Thumb

  Budowa mostu w Bojanowie

  Z początkiem czerwca rozpoczną się prace związane z budową mostu przez rzekę Łęg w Bojanowie. Roboty budowlano – montażowe wykonywane będą przy całkowitym zamknięciu mostu i skierowaniu ruchu na drogi...
  Czytaj więcej

 • Thumb

  15-Lecie działalności Środowiskowego Domu

  21 Maja 2015 roku to dzień który znacząco zapisał się w historii Środowiskowego Domu Samopomocy w Bojanowie. W tym właśnie dniu miała miejsce uroczysta Gala 15-lecia naszej jednostki, którą zorganizow...
  Czytaj więcej

 • Thumb

  Sukces uczniów z Zespołu Szkół w Bojanowie

  28 kwietnia 2015 r. bladym świtem  finaliści konkursu poświęconego bł. ks. Jerzemu Popiełuszce: „Jerzy Popiełuszko - człowiek Prawdy, który zło dobrem zwyciężał" wraz z opiekunami wyruszyli do Wa...
  Czytaj więcej

 • Thumb

  Szczypiorniak na Orlikach

  W dniach 5 i 6 maja 2015r. na boisku wielofunkcyjnym w Stanach odbyły  się dwa turnieje eliminacyjne Szczypiorniaka na Orlikach 2015. "Szczypiorniak na Orlikach” jest programem mającym na celu po...
  Czytaj więcej

 
 
 
 

Aktualności

Zawody wędkarskie na starorzeczu rzeki Łęg w msc. Przyszów Kołodzieje

Plakat KolodziejeStowarzyszenie Bojanowskie Koło Wędkarskie „Stary Łęg” oraz Stowarzyszenie „Lasowiacka Grupa Działania” serdecznie zapraszają wszystkich miłośników wędkowania na „Zawody wędkarskie na starorzeczu rzeki Łęg w msc. Przyszów Kołodzieje” które odbędą się 31 maja 2015 roku o godz. 13:00. W programie imprezy: zawody wędkarskie, wyłonienie zwycięzców oraz wręczenie nagród, imprezy towarzyszące: stoisko kulinarne. W trakcie zawodów odbędzie się konkurs wiedzy o obszarze, na którym działa Stowarzyszenie „Lasowiacka Grupa Działania”.Działanie współfinansowane ze środków Stowarzyszenia „Lasowiacka Grupa Działania” w ramach działania „Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja” objętego PROW na lata 2007-2013.

Czytaj więcej...

Ostrzeżenie hydrologiczne

Nazwa biura: SHO Kraków BPH O/Kraków IMGW PIB

Stopień zagrożenia: 2 ( w skali 3-stopniowej)

Prawdopodobieństwo: 50%

Zjawisko: Prognoza stanów wód dla rzeki Wisła i San

Ważność: od godz. 10.00 dnia 27.05.2015 roku do 8.00 dnia 28.05.2015 roku

Obszar: zlewnia Wisły i Sanu

Przebieg: W wyniku intensywnych opadów deszczu oraz spływu wody z terenu województwa podkarpackiego i lubelskiego na terenie powiatu możliwy jest wzrost poziomu wody, zwłaszcza w małych ciekach (Łukawica, Bukowa, Sanna, Osa, Łęg). Możliwe lokalne zalania oraz podtopienia.

Ostrzeżenie meteorologiczne

Nazwa biura: Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW PIB w Krakowie

Stopień zagrożenia: 1-2

Prawdopodobieństwo: 80-90%

Zjaswisko: burze z gradem (1); intensywne opady deszczu (2)

Ważność: od godz. 11.00 dnia 26.05.2015 roku do godz. 20.00 dnia 27.05.2015 roku

Obszar: powiat stalowowolski

Przebieg: na terenie powiatu przewiduje się wystąpienie gwałtownych burz z możliwością opadu gradu

Zapraszamy zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży

zawody 2015Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego Koło PZW nr 12 w Nowej Dębie oraz Stowarzyszenie „Lasowiacka Grupa Działania” serdecznie zapraszają na imprezę sportowo-rekreacyjną pt. „Zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka”, która odbędzie się w dniu 30 maja 2015 r. nad zalewem w Nowej Dębie.Zapisy uczestników odbywać się będą w godz. 8:30 – 9:00 w wiacie nad zalewem w Nowej Dębie.

Czytaj więcej...

Sportowa majówka na Orliku

61 maja 2015r. na obiekcie sportowym "Orlik 2012" odbył się po raz kolejny Rodzinny Piknik Sportowy. Jest to kontynuacja cyklu imprez sportowo-rekreacyjnych dla rodzin zaproponowanych przez animatora w roku ubiegłym. Pomimo niekorzystnych warunków atmosferycznych (troszkę padało:)) jakie panowały tego popołudnia, chętnych do rywalizacji w sportowych zmaganiach nie brakowało (niech żałują ci, co nie byli). Uczestnicy mogli zmierzyć się między innymi w takich konkurencjach jak: bieg z gazetą na piersi, rzut do ruchomego kosza, kozłowanie piłki, wyścigi w workach czy rzucie gumowcem.

Czytaj więcej...

Ćwiczenia kompleksowo-zgrywające

DSC 012228 kwietnia w Bojanowie odbyły się gminne ćwiczenia kompleksowo-zgrywające w ramach II epizodu ćwiczeń powiatowych nt. „ Akcja ratownicza podczas wystąpienia pożaru wielkopowierzchniowego kompleksu leśnego w miejscowości Bojanów”.Założeniem ćwiczenia było sprawdzenie współdziałania jednostek OSP z terenu gminy, Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Bojanowie oraz wybranych elementów formacji obrony cywilnej,w czasie prowadzenia działań ratowniczych na terenach leśnych.

Czytaj więcej...

Otwarcie Ośrodka CARITAS

B 112 kwietnia 2015 roku odbyło się uroczyste otwarcie Ośrodka Rehabilitacyjno-Adaptacyjnego w Bojanowie prowadzonego przez Caritas Diecezji Sandomierskiej. Uroczystości rozpoczęto o godz. 12.30 Mszą Świętą w Kaplicy Matki Bożej Niepokalanej w Bojanowie, celebrowaną przez Biskupa Ordynariusza Diecezji Sandomierskiej, Krzysztofa Nitkiewicza. W ramach remontu, rozbudowy i adaptacji Ośrodka Caritas powstało dziesięć nowych, całorocznych domków w pełni przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych, wykonano remont budynku kuchni i stołówki wraz z wyposażeniem, zagospodarowano teren Ośrodka, wykonano oświetlenie terenu.  Caritas na to przedsięwzięcie pozyskał środki finansowe z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi Priorytetowej Nr 5  „ Infrastruktura publiczna”: Działanie Nr 5.2. „ Infrastruktura ochrony zdrowia i pomocy społecznej”  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007 – 2013.

Czytaj więcej...

Sala sportowa – prace wykończeniowe

DSC 0819Trwa budowa pełnowymiarowej Sali sportowej w Przyszowie. Po przerwie zimowej  w  lutym br. Wykonawca wznowił prace wewnątrz obiektu. Obecnie realizowane są instalacje wewnętrzne tj. elektryczna, wodno-kanalizacyjna, centralnego ogrzewania. Z ważniejszych robót, jakie pozostały jeszcze do wykonania wymienić należy: posadzki z płytek oraz wykładziny sportowej,  szpachlowanie i malowanie ścian, montaż wyposażenia sali – tablic do koszykówki, zestawu do siatkówki, drabinek gimnastycznych, trybun teleskopowych, zagospodarowanie terenu wokół obiektu – podjazd dla niepełnosprawnych, parking oraz chodniki.

Czytaj więcej...

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów w Stanach

DSC 0184W marcu ruszyły prace na terenie byłej bazy kółka rolniczego w Stanach związane z budowę punktu selektywnej zbiórki odpadów. Warto przypomnieć, iż będzie to miejsce, do którego mieszkańcy gminy będą mogli przywozić i zdawać odpady, które nie mieszczą się w ich domowych śmietnikach takie jak: zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyte opony itp. Na obiekt składać się będą: budynek socjalno – biurowy z częścią edukacyjną, wiata stalowa magazynowa przeznaczona na czasowe magazynowanie odpadów niebezpiecznych i odpadów ZSEE (zamykana), wiata stalowa magazynowa mała przeznaczona na odpady, wiata stalowa magazynowa duża  przeznaczona na odpady oraz garaż konstrukcji stalowej dla pojazdów obsługi PSZOK – typu ciągnik, przyczepy, wózek akumulatorowy.

Czytaj więcej...

Budowa świetlicy wiejskiej w Bojanowie

DSC 0113Inwestycja jest zlokalizowana przy budynku przedszkola na ulicy Kolbuszowskiej. Świetlica jest dobudowywana do wschodniej części obiektu przedszkola. Powierzchnia zabudowy świetlicy to prawie 120 m2. W budynku zaprojektowano dużą salę z antresolą oraz pomieszczenia higieniczno – sanitarne przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Na placu przedszkolnym powstanie również nowoczesny i bezpieczny plac zabaw. Ponadto wykonane zostaną nowe miejsca parkingowe. Wartość robót budowlanych zgodnie z podpisaną umową wynosi ponad 365 tys. zł . Pozyskane zaś z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich  na lata 2007 – 2013 wsparcie unijne to kwota prawie 191 tys. zł. Termin zakończenia realizacji tego zadania to 30 czerwca 2015. Mamy nadzieję, że sprzyjająca jak do tej pory aura nas nie opuści i pozwoli zrealizować oraz rozliczyć inwestycję jeszcze w I półroczu tego roku.

Czytaj więcej...

Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu ŚDS

Misterium2015W Niedzielę Palmową 29 marca na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Bojanowie mieliśmy okazję obejrzeć Misterium Męki Pańskiej. W rolę aktorów wcielili się uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Bojanowie pod kierunkiem Pani Anety Dul i Marty Marut. Jak co roku wydarzenie to gromadzi oprócz rodziców i opiekunów uczestników, społeczność lokalną, władze samorządowe i kościelne.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 19

 
 
 
 

Dane kontaktowe

Urząd Gminy Bojanów
37-433 Bojanów, ul. Parkowa 5

 • tel. (+48 15) 87 08 324,326
 • fax. (+48 15) 87 08 326 w. 40
 • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Zobacz także

logo_BIPlogo_dz_urzedowylogo_dz_ustawlogo_monitor