en hu pl

Dzisiaj jest: 27 Marzec 2015    |    Imieniny: Lidia, Ernest, Jan
 
 
Strona główna
 
 
 
 
 
 

Aktualności

Misterium Męki Pańskiej

Misterium2015Środowiskowy Dom Samopomocy w Bojanowie

zaprasza na Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu

uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Bojanowie

,które odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Bojanowie

w dniu 29. 03. 2015r. o godzinie 16.00

Czytaj więcej...

Ogłoszenie Gminnego Zakładu Usług Komunalnych w Bojanowie

Bojanów, dn. 18.03.2015 r.

O G Ł O S Z E N I E

Gminny Zakład Usług Komunalnych w Bojanowie działając na podstawie art. 24 ust. 7 ustawy z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków     (tekst jednolity : Dz. U. z  2006 r. nr 123 poz. 858 ze zmianami ) ogłasza „Taryfę dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę” na terenie gminy Bojanów obowiązującą od 01.04.2015 r. do 31.03.2016 r.

Czytaj więcej...

Wiosenne wypalanie traw

wypalanie trawJuż od wielu lat przełom zimy, wiosny oraz przedwiośnie to okresy, w których wyraźnie wzrasta liczba pożarów łąk i nieużytków. Wiele osób wypala trawy i nieużytki rolne, tłumacząc swoje postępowanie chęcią użyźniania gleby. Od pokoleń wśród wielu ludzi panuje bowiem przekonanie, że spalenie trawy spowoduje szybszy i bujniejszy jej odrost, a tym samym przyniesie korzyści ekonomiczne. Jest to jednak całkowicie błędne myślenie. Rzeczywistość wskazuje, że wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian w środowisku naturalnym – ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza.

Czytaj więcej...

Promesa dla Gminy Bojanów

Promesa23 lutego br. w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie miało miejsce wręczenie promes dla podkarpackich samorządów na odbudowę infrastruktury zniszczonej w wyniku powodzi  w  latach 2011-2014. Gmina Bojanów otrzymała wsparcie finansowe w kwocie 400 tys. zł. Promesę z rąk Wojewody Podkarpackiego Małgorzaty Chomycz-Śmigielskiej odebrał Wójt Gminy Bojanów Sławomir Serafin.

Czytaj więcej...

Ale się działo! Ferie w Przyszowie

DSC 0421Dla wszystkich, którzy spędzali ferie zimowe w naszej miejscowości, Dom Kultury w Przyszowie przygotował bardzo atrakcyjny program. Nasze propozycje spotkały się z dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży a zajęcia artystyczne i sportowe cieszyły się wysoką frekwencją. Uczestnicy warsztatów plastycznych wyczarowywali istne cuda z filcu, papieru i ceramiki. Po ekscytujących zajęciach - na zakończenie maratonu plastycznego - wszyscy wykonali mandale, których relaksacyjne właściwości zostały docenione nawet przez największych sceptyków…

Czytaj więcej...

Informacja w sprawie ubiegania się o zwrot części kosztów poniesionych na zakup oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej za I półrocze 2015 roku

Każdy producent rolny,  może ubiegać się o zwrot kosztów poniesionych na zakup oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej za I półrocze 2015 roku. Łączna kwota limitu zwrotu podatku na cały 2015 rok wynosi 86 litrów za 1 ha użytków rolnych. Stawka zwrotu podatku za 1 litr oleju napędowego wynosi 0,95 zł. Wnioski na I półrocze należy składać do Wójta Gminy Bojanów w terminie: od 1 lutego 2015r.  do 28 lutego 2015r.
    
Do wniosku należy dołączyć faktury VAT na zakupiony olej napędowy za okres od 1 sierpnia 2014r. do 31 stycznia 2015r. Druki wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego dostępne są w Urzędzie Gminy Bojanów pokój nr 1.

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolach

Dzien babci„Babcię i dziadka, przyznać to trzeba, każdemu dziecku w życiu potrzeba. Babcia i dziadek wciąż o nas dbają. Tak jak rodzice bardzo kochają. Dają nam w życiu wiele radości. Nigdy nie szczędzą dla nas czułości” Piosenki, wierszyki, życzenia, laurki i uśmiechy towarzyszyły dzieciom z przedszkola w Bojanowie i Przyszowie podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Licznie przybyli dziadkowie i babcie pełni wzruszenia mogli podziwiać występy swoich wnucząt.  W Przedszkolu w Bojanowie dziadkowie i babcie na części artystycznej zostali zaproszeni do Stumilowego Lasu na spotkanie z Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi.

Czytaj więcej...

Ruszyły prace przy przebudowie ZOZ

ZOZ 2015Roboty budowlane objęte zadaniem pn.  Przebudowa i dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych budynku Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Bojanowie rozpoczęły się 22 stycznia 2015 r. W ramach inwestycji zostaną wykonane:

Czytaj więcej...

Kolędowanie dla bliźniego

16 stycznia, gdy zmrok ogarniał już prawie wszystko, a mróz skrzypiał pod nogami w kościele parafialnym w Stanach zgromadził się wielki tłum ludzi w oczekiwaniu na niezwykłe wydarzenie. Ciekawość czegoś nowego? Nadzieje związane z przeżyciem czegoś co tak naprawdę zawsze przyciągało ludzką uwagę – Tajemnica Bożego Narodzenia – przeżywana każdego roku, przeżywana tak samo choć może zawsze inaczej. Wieść gminna zapowiadała wielkie przedstawienie Jasełkowe. To będą Mega Jasełka mówili niektórzy. Ponad 160 aktorów, gdzie najmłodsza Lilianka miała tylko 7 miesięcy i zmierzyła się z odegraniem roli kluczowej, małego Jezuska. Wiekowy Pan Stanisław, który przeżył już ponad 80 wiosen z drżeniem Uczonego w Piśmie deklamował proroctwo Micheasza.

Czytaj więcej...

"Hej Kolęda, Kolęda" z Kapelą Ludową

K15 0Wspólne kolędowanie Kapeli Ludowej „Łęgowianie" wraz z mieszkańcami gminy Bojanów stało się już tradycją. Co roku w święto Trzech Króli Kapela odwiedza inne miejscowości naszej gminy by głosić „Dobra nowinę". W 2015 r. kolędę Kapela zaczęła od miejscowości Przyszów –Ruda już 4 stycznia. Występ 'Łęgowian" poprzedzony został koncertem w wykonaniu solistów uczących się na zajęciach muzycznych u pani Doroty Masłowskiej. Wspólny śpiew mieszkańców i Kapeli wytworzył niepowtarzalną, serdeczną atmosferę.

Czytaj więcej...

Harmonogram wywozu odpadów komunalnych na 2015 rok

Harmonogram wywozu odpadów komunalnych na 2015 rok

Bojanów harmonogram wywozu odpadów komunalnych na 2015 rok.pdf

Czytaj więcej...

Strona 1 z 17

 
 
 
 

Dane kontaktowe

Urząd Gminy Bojanów
37-433 Bojanów, ul. Parkowa 5

  • tel. (+48 15) 87 08 324,326
  • fax. (+48 15) 87 08 326 w. 40
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Zobacz także

logo_BIPlogo_dz_urzedowylogo_dz_ustawlogo_monitor