en hu pl
Dzisiaj jest: 24 Kwiecień 2014    |    Imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
 
 
Strona główna
 
 
 • Thumb

  Kolejne efekty termomodernizacji budynków

  Dobiegły końca prace przy termomodernizacji budynków domu kultury w Maziarni i Gwoźdźcu. Zakres robót budowlanych oprócz docieplenia ścian i stropów, obejmował częściową wymianę stolarki okiennej i dr...
  Czytaj więcej

 • Thumb

  Rozbudowa Gminnej Biblioteki

  Już w maju ruszą prace przy rozbudowie i modernizacji Gminnej Biblioteki Publicznej w Bojanowie w ramach programu Wieloletniego Kultura + Priorytet „ Bibliotek + Infrastruktura bibliotek.  Projek...
  Czytaj więcej

 • Thumb

  Misterium Męki Pańskiej

  W niedziele palmową 13 kwietnia 2014 roku o godz.16.30 w Gminnym Ośrodku Kultury w Bojanowie wystawione zostało Widowisko Pasyjne – „Misterium Męki Pańskiej” w wykonaniu uczestników Środowiskowego Dom...
  Czytaj więcej

 • Thumb

  Budowa gminnego targowiska stałego

  W Bojanowie ruszyły prace przy budowie nowoczesnego gminnego targowiska stałego „ Mój rynek". Umowa w sprawie udzielenia zamówienia na to zadanie została podpisana 31 marca 2014 r. Wykonawcą robót jes...
  Czytaj więcej

 
 
 
 

Aktualności

Wielkanocny konkurs "Kogucik 2014"

WystawaGminny konkurs na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną „KOGUCIK 2014” ogłoszony został już po raz drugi. Wzięły w nim udział dzieci z kół plastycznych pracujące we wszystkich placówkach GOK w Bojanowie, domów kultury oraz świetlic wiejskich, łącznie 55 uczestników zgłosiło 71 prac plastycznych. Uczestnicy zaprezentowali przepięknie zdobione karty świąteczne oraz pisanki wielkanocne. Tak duża frekwencja pozytywnie zaskoczyła pracowników GOK, którzy w związku z popularnością przedsięwzięcia postanowili pozyskać sponsora głównych nagród. Na naszą prośbę odpowiedział pan Sławomir Serafin, Wójt Gminy Bojanów, wspierając przedsięwzięcie pokaźną kwotą.

Czytaj więcej...

Finał budowy Stacji uzdatniania wody

Budynek technologiczny SUW o pow 177 m2, na który składają się pomieszczenia technologiczne, chlorownia oraz węzeł sanitarny 11 kwietnia 2014 r. została oddana do użytkowania gminna stacja uzdatniania wody w miejscowości Przyszów Ruda. Przeprowadzone badania uzdatnionej wody potwierdziły jej przydatność do spożycia oraz dobrą jakość. Już od połowy kwietnia woda z gminnego ujęcia jest dostarczana naszym mieszkańcom. Wydajność wybudowanej stacji uzdatniania wody to ponad 800 m3/dobę, co w skali roku daje prawie 300 tys. m3, przy obecnym zapotrzebowaniu na poziomie ok. 150 tys. m3.  Inwestycja została zrealizowana w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Kwota dofinansowania wyniosła prawie 1,3 mln zł, przy całkowitej wartości zadania ponad 2,9 mln zł.

Czytaj więcej...

Sportowe sukcesy naszych szkół

TurniejOstatnie miesiące bogate były w wydarzenia sportowe z udziałem szkół z terenu Gminy Bojanów. Odbyły się m. in. finały powiatowe oraz półfinał wojewódzki  w grach zespołowych, w których od lat  uczniowie z naszych szkół zajmują dobre pozycje. Również i  w tym roku mamy się czym pochwalić.

Czytaj więcej...

Promesa dla Gminy Bojanów

Promesa dla Gminy BojanówGmina Bojanów już po raz kolejny otrzymała środki z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji na odbudowę infrastruktury zniszczonej w wyniku powodzi w latach 2010-2012. Kwota przyznanej dotacji to 210 tys. zł, która zostanie przeznaczona na remont drogi gminnej nr 101112R Stany ul. Kopanina na odcinku o długości 980 m. Uroczyste wręczenie promes miało miejsce 27 lutego br. w budynku Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.

Czytaj więcej...

Opłata za śmieci w 2014 roku. Przeczytaj koniecznie

Uprzejmie informujemy, iż od 1 lutego 2014 roku obowiązują nowe, niższe stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na podstawie uchwały Rady Gminy Bojanów nr XXIV/203/2013 z dnia 30 grudnia 2013 r. w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki takiej opłaty.

Czytaj więcej...

Postępują prace przy budowie łowiska wędkarskiego w Stanach

ŁowiskoPostęp prac przy budowie łowiska wędkarskiego w Stanach jest już widoczny. Tegoroczna zima sprzyja nam aurą i pozwala na prowadzenie robót ziemnych w szybkim tempie. Obecnie trwają prace związane z wykonawstwem umocnienia lewego brzegu rzeki Łęg, polegające na profilowaniu skarpy, a także prowadzone są wykopy rowu odprowadzającego wodę ze zbiornika. W dalszym etapie inwestycji wykonane zostaną dwa pomosty wędkarskie, usytuowane na wschodnim i zachodnim brzegu zbiornika, mające na celu udostępnienie toni łowiska oraz w miejscu przewężenia zbiornika wykonana zostanie kładka o długości prawie 18 m i szerokości 1,5 m. Konstrukcja kładki opierać się będzie na 7 podporach wykonanych z bali drewnianych, a cały obiekt zabezpieczony zostanie obustronnymi barierkami.   Termin zakończenia prac inwestycyjnych przewidziany jest na koniec 2014 r.

Czytaj więcej...

Droga w miejscowości Maziarnia zostanie wyremontowana

Ponad 3 km odcinek drogi powiatowej w miejscowości Maziarnia zostanie wyremontowany. Zadanie będzie obejmować swym zakresem przebudowę fragmentu drogi powiatowej w miejscowości Maziarnia, a także już poza nią – w kierunku Niska. W ramach inwestycji jezdnia zyska nie tylko nową nawierzchnię, ale poprawione zostaną również pobocza, a także rowy odwadniające.  Zadanie będzie realizowane ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji  w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych oraz budżetu powiatu stalowowolskiego.

Czytaj więcej...

Gminny Konkurs Ortograficzny "Mądra Sowa" 2014

Konkurs ortograficznyW dniu 28 lutego 2014 r. w Zespole Szkół w Bojanowie odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny klas II i III. Duży sukces odnieśli uczniowie klasy II z Publicznej Szkoły Podstawowej  w Przyszowie – Zapuściu zajmując trzy pierwsze miejsca : I miejsce  - Katarzyna Żak, II miejsce -  Aleksandra Koleńska, III miejsce – Dominika Puzio

Czytaj więcej...

Dotacje dla klubów sportowych przyznane

koronastanystrazakDotacje dla klubów sportowych w ramach konkursu z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu zostały przyznane. Pieniądze otrzymały trzy kluby sportowe działające na ternie Gminy Bojanów tj.  „Strażak Przyszów”, LZS „ ŁĘG” Stany, „ KORONA” Bojanów . Wójt Gminy Bojanów przeznaczył kwotę 60 tys. zł na wsparcie realizacji zadań z zakresu kultury fizycznej i sportu. Podział środków w ramach przyznanych dotacji przedstawia się następująco:

Czytaj więcej...

Strona 1 z 15

 
 
 
 

Dane kontaktowe

Urząd Gminy Bojanów
37-433 Bojanów, ul. Parkowa 5

 • tel. (+48 15) 87 08 324,326
 • fax. (+48 15) 87 08 326 w. 40
 • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Zobacz także

logo_BIPlogo_dz_urzedowylogo_dz_ustawlogo_monitor