Rozmiar czcionki
en hu pl

Dzisiaj jest: 4 Sierpnia 2015    |    Imieniny: Dominika, Jan, Protazy
 
 
Strona główna
 
 
 • Thumb

  Dni Miodu w Bojanowie 2015

  16.08.2015 „STADION PARK” W BOJANOWIE 14.00 – Msza św. w Kaplicy w Bojanowie / Święto Plonów - Dożynki Gminne   15.40 – przemarsz korowodu dożynko...
  Czytaj więcej

 • Thumb

  Powitanie lata 2015 przez ŚDS

  W dniu 25 czerwca 2015 roku odbyła się VIII edycja integracyjnej imprezy plenerowej pod hasłem „Powitanie lata”, która na stałe wpisała się do kalendarza cyklicznych imprez naszego ...
  Czytaj więcej

 • Thumb

  Uroczysta sesja Rady Gminy Bojanów

  18 czerwca 2015 roku w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Bojanowie odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy  Bojanów zwołana z okazji XXV- lecia Samorządu Terytorialnego. Wśród zaproszony...
  Czytaj więcej

 • Thumb

  Dzień dziecka w Gminie Bojanów

  W dniu 3 czerwca 2015 r. na boisku przy Zespole Szkół w Bojanowie -Stowarzyszenie „Lasowiacka Grupa Działania” (LGD) we współpracy z Miejskim Klubem Sportowym „Stal” Nowa Dęba, Gminą Bojanów, Zespołem...
  Czytaj więcej

 
 
 
 

Aktualności

Ostrzeżenie meteorologiczne

Nazwa biura: Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW PIB w Krakowie

Stopień Zagrożenia: 3

Prawdopodobieństwo: 95%

Zjawisko: Upały

Wazność: od godz. 10:00 dnia 4.08.2015 r. do godz 24.00 dnia 9.08.2015 r. z możliwością przedłużenia

Obszar: Powiat Stalowowolski

Przebieg: prognozuje się wystapienie ekstremalnych upałów z temperaturą maksymalną (dzień) do 36 stopni C, minimalną (noc) 22 stopnie C (w dniach 8 i 9 możliwe przekroczenie 40 stopni C). Możliwe punktowe wystąpienia burzy.

Informacja w sprawie ubiegania się o zwrot części kosztów poniesionych na zakup oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej za II półrocze 2015 roku.

I  N  F  O  R  M  A  C  J  A

w sprawie ubiegania się o zwrot części kosztów poniesionych na zakup oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej za II półrocze 2015 roku.

Każdy producent rolny,  może ubiegać się o zwrot kosztów poniesionych na zakup oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej za II półrocze 2015 roku.Łączna kwota limitu zwrotu podatku na cały 2015 rok wynosi 86 litrów za 1 ha użytków rolnych. Stawka zwrotu podatku za 1 litr oleju napędowego wynosi 0,95 zł. Wnioski na II półrocze należy składać do Wójta Gminy Bojanów w terminie: od 1 sierpnia 2015r.  do 31 sierpnia 2015r. Do wniosku należy dołączyć faktury VAT na zakupiony olej napędowy za okres od 1 luty 2015r. do 31 lipca 2015r.Druki wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego dostępne są w Urzędzie Gminy Bojanów pokój nr 1.

"Nie daj sie oszukać - Sprawdź paragon"

Paragon3Z początkiem wakacji Ministerstwo Finansów rozpoczęło letnią edycję paragonowej akcji edukacyjnej pod hasłem  "Nie daj sie oszukać - Sprawdź paragon". Prowadzona cyklicznie od kilku lat akcja "Weź paragon" odwołuje sie do takich wartości uczciwośc i współodpowiedzialność za państwo. Jej cel jest prosty - uświadomienie Polakom, jak ważna jest ich rola w kształtowaniu uczciwego obrotu gospodarczego.

Czytaj więcej...

Pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej na rzecz młodych rolników

ARiMR2W związku z prowadzoną kampanią informacyjna dotyczącą wdrażanych działań w ramach Programu Rozwoju  Obszarów Wiejskich na alta 2014-2020 Podkarpacki Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Moderznizacji Rolnictwa w Rzeszowie, Biuro Powiatowe ARiMR w Stalowej Woli przy współpracy z Podkarpacką Izbą rolniczą oraz Powiatowym Zespołem Doradztwa Rolniczego w Stalowej Wol zapraszają Państwa do wzięcia udziału w szkoleniu zoorganizowanym w Gminnym Centrum Kultury w Chwałowicach 132 w dniu 21 sierpnia 2015 o godz. 13.00 (piątek).

Czytaj więcej...

Ogłoszenie Gminnego Zakład Usług Komunalnych w Bojanowie

GZUK WodaGminny Zakład Usług Komunalnych w Bojanowie ogłasza, że w dniu 30 lipca 2015 roku w godzinach od 9.00 do 15.00  nastąpi przerwa w dostawie wody  w miejscowości Bojanów. W/w przerwa związana jest z przebudową sieci wodociągowej w okolicy nowo budowanego mostu na rzece Łęg.

Czytaj więcej...

Lokalna Strategia Rozwoju obszaru Stowarzyszenia „Lasowiacka Grupa Działania” na lata 2014-2020 (PROW 2014-2020, oś 4-LEADER)

informacjaPodobnie jak to miało miejsce w perspektywie 2007 – 2013, tak również w nadchodzącym nowym okresie programowania tj. w latach 2014 – 2020, Stowarzyszenie „Lasowiacka Grupa Działania” przystępuje do opracowania nowej Lokalnej Strategii Rozwoju. Strategia ta powstanie w ramach nowego instrumentu jakim jest CLLD (Rozwój kierowany przez lokalną społeczność). Tak jak to miało miejsce w zakończonym okresie, tak również w tym, chcemy by ten dokument powstał we współpracy z mieszkańcami obszaru na którym będziemy wspólnie realizować nowe przedsięwzięcia służące społecznościom lokalnym. Chcemy, aby wszystkie zaplanowane do realizacji działania rozwiązywały Państwa problemy. Celem lepszego zrozumienia Państwa potrzeb będziemy przeprowadzać badania ankietowe oraz konsultacje społeczne. Dzięki nim wytyczymy kierunki działania LGD w nowym okresie programowania, poznamy Państwa oczekiwania oraz pomysły.

Czytaj więcej...

Konkurs “Kobiety na start”

informacjaPolskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o. Wydawca "Tygodnika Poradnika Rolniczego" i "Modna Gospodyni" zaprasza do udziału w konkursie „Kobiety na start” . Konkurs  skierowany jest do aktywnych grup kobiet zamieszkałych na terenach wiejskich i działających na rzecz integracji społecznej, promocji i kultywowania lokalnej tradycji. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy przesłać do wydawnictwa zgłoszenie zawierające następujące informacje: nazwę grupy, adres kontaktowy, numer telefonu oraz adres e-mail, imię i nazwisko osoby przewodniczącej, rok założenia z opisem przebiegu działalności. Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe zasady konkursu zawarte w regulaminie, dostępne są na stronie internetowej: www.modnagospodyni.pl

Czytaj więcej...

„Program Rozwoju Gminy Bojanów na lata 2015-2020 – ANKIETA”

ankietaSzanowni Państwo,

W związku z prowadzeniem prac nad tworzeniem Programu Rozwoju Gminy Bojanów na lata 2015-2020, zwracamy się do Państwa z prośbą o wypełnienie poniższej ankiety.

Badaniu podlegają 3 podstawowe obszary aktywności: gospodarka, środowisko oraz społeczeństwo. Wyniki ankiet pozwolą ocenić potencjał rozwojowy gminy, aktualną sytuację społeczno-gospodarczą, mocne i słabe strony, szanse oraz zagrożenia związane z jej rozwojem.  Państwa opinie, jako cenne i ważne źródło informacji na temat konkretnych potrzeb mieszkańców gminy zostaną uwzględnione przy przygotowaniu programu w zakresie jego celów i priorytetów. W przyszłości Program Rozwoju Gminy będzie dokumentem niezbędnym, między innymi przy pozyskiwaniu środków zewnętrznych (krajowych, Unii Europejskiej i innych).

Czytaj więcej...

Ubezpieczenia społeczne na trasie „Lata z Radiem” Spotkajmy się w Stalowej Woli!

ZUS 2015Edukacja zawsze jest potrzebna i zawsze jest dla niej miejsce. ZUS krzewi wiedzę o ubezpieczeniach społecznych na wielu polach. Jako partner edukacyjny, jesteśmy w trasie z „Latem z Radiem”. Na piknikach i w radiowym eterze rozwiewamy mity o ubezpieczeniach społecznych. „ZUS dla Ciebie - nie wierz w mity, poznaj fakty” - to tegoroczne hasło obecności Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na trasie „Lata z Radiem”. Na co dzień w kontaktach z ludźmi, nawet tymi teoretycznie bardzo świadomymi, mierzymy się z wieloma przekłamaniami na temat ubezpieczeń społecznych i samego ZUS-u. Powtarzane dziesiątki razy wrosły już w nasze codzienne Polaków rozmowy i funkcjonują jako prawdziwe.

Czytaj więcej...

Mobilna aplikacja Gminy Bojanów

AplikacjaMobilna aplikacja Gminy Bojanów. Dzięki niej mieszkańcy informowani są o zbiórce odpadów w swoich miejscowościach. W aplikacji znajdują się także informacje w jaki sposób odpady te segregować. Ponad to użytkownicy aplikacji mają na bieżąco dostęp do wieści gminnych oraz ostrzegani są o ważnych wydarzeniach w gminie. Do dyspozycji użytkowników są także numery kontaktowe do pracowników urzędu. Za pomocą formularza kontaktowego mieszkańcy mogą przesyłać swoje propozycje zmian w gminie.

Czytaj więcej...

„Aktywnie i zdrowo” – obudź w sobie zdrowego ducha i wyzwól energię do działania

maziarzeStowarzyszenie Współpracy Międzypokoleniowej „Maziarze" zaprasza do udziału w zadaniu „Aktywnie i zdrowo" – obudź w sobie zdrowego ducha i wyzwól energię do działania. W programie: zajęcia kulinarne, zajęcia usprawniające, gording-walking, podsumowanie projektu – „Biesiada przy ognisku" 20.09.2015 r. Czas realizacji projektu czerwiec - wrzesień 2015 r. Zapisy w Domu Kultury w Maziarni: 24.06.2015 r., godz. 16.00 i pod nr telefonu 604 349 307.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 20

 
 
 
 
lasowiacka.jpglgr.jpgnatura2000.jpgngo.jpgppwow.jpgprow.jpgz.jpg

Dane kontaktowe

Urząd Gminy Bojanów
37-433 Bojanów, ul. Parkowa 5

 • tel. (+48 15) 87 08 324,326
 • fax. (+48 15) 87 08 326 w. 40
 • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zobacz także

logo_BIPlogo_dz_urzedowylogo_dz_ustawlogo_monitor