en hu pl

Dzisiaj jest: 27 Luty 2015    |    Imieniny: Makary, Prokop, Hilary
 
 
Strona główna
 
 
 • Thumb

  Promesa dla Gminy Bojanów

  23 lutego br. w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie miało miejsce wręczenie promes dla podkarpackich samorządów na odbudowę infrastruktury zniszczonej w wyniku powodzi  w  latach 2011-2014. Gmi...
  Czytaj więcej

 • Thumb

  Nowe dowody osobiste od 1 marca 2015 r.

  Z dniem 1 marca 2015 r. wchodzi w życie ustawa z dnia 6 sierpnia 2010 r.  o dowodach osobistych. Pierwszą, „nowością” jaką wprowadzi nowa ustawa jest to, że każdy obywatel Rzeczypospolitej Polski...
  Czytaj więcej

 • Thumb

  Ale się działo! Ferie w Przyszowie

  Dla wszystkich, którzy spędzali ferie zimowe w naszej miejscowości, Dom Kultury w Przyszowie przygotował bardzo atrakcyjny program. Nasze propozycje spotkały się z dużym zainteresowaniem dzieci i młod...
  Czytaj więcej

 
 
 
 

Aktualności

Informacja w sprawie ubiegania się o zwrot części kosztów poniesionych na zakup oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej za I półrocze 2015 roku

Każdy producent rolny,  może ubiegać się o zwrot kosztów poniesionych na zakup oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej za I półrocze 2015 roku. Łączna kwota limitu zwrotu podatku na cały 2015 rok wynosi 86 litrów za 1 ha użytków rolnych. Stawka zwrotu podatku za 1 litr oleju napędowego wynosi 0,95 zł. Wnioski na I półrocze należy składać do Wójta Gminy Bojanów w terminie: od 1 lutego 2015r.  do 28 lutego 2015r.
    
Do wniosku należy dołączyć faktury VAT na zakupiony olej napędowy za okres od 1 sierpnia 2014r. do 31 stycznia 2015r. Druki wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego dostępne są w Urzędzie Gminy Bojanów pokój nr 1.

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolach

Dzien babci„Babcię i dziadka, przyznać to trzeba, każdemu dziecku w życiu potrzeba. Babcia i dziadek wciąż o nas dbają. Tak jak rodzice bardzo kochają. Dają nam w życiu wiele radości. Nigdy nie szczędzą dla nas czułości” Piosenki, wierszyki, życzenia, laurki i uśmiechy towarzyszyły dzieciom z przedszkola w Bojanowie i Przyszowie podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Licznie przybyli dziadkowie i babcie pełni wzruszenia mogli podziwiać występy swoich wnucząt.  W Przedszkolu w Bojanowie dziadkowie i babcie na części artystycznej zostali zaproszeni do Stumilowego Lasu na spotkanie z Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi.

Czytaj więcej...

Ruszyły prace przy przebudowie ZOZ

ZOZ 2015Roboty budowlane objęte zadaniem pn.  Przebudowa i dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych budynku Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Bojanowie rozpoczęły się 22 stycznia 2015 r. W ramach inwestycji zostaną wykonane:

Czytaj więcej...

Kolędowanie dla bliźniego

16 stycznia, gdy zmrok ogarniał już prawie wszystko, a mróz skrzypiał pod nogami w kościele parafialnym w Stanach zgromadził się wielki tłum ludzi w oczekiwaniu na niezwykłe wydarzenie. Ciekawość czegoś nowego? Nadzieje związane z przeżyciem czegoś co tak naprawdę zawsze przyciągało ludzką uwagę – Tajemnica Bożego Narodzenia – przeżywana każdego roku, przeżywana tak samo choć może zawsze inaczej. Wieść gminna zapowiadała wielkie przedstawienie Jasełkowe. To będą Mega Jasełka mówili niektórzy. Ponad 160 aktorów, gdzie najmłodsza Lilianka miała tylko 7 miesięcy i zmierzyła się z odegraniem roli kluczowej, małego Jezuska. Wiekowy Pan Stanisław, który przeżył już ponad 80 wiosen z drżeniem Uczonego w Piśmie deklamował proroctwo Micheasza.

Czytaj więcej...

"Hej Kolęda, Kolęda" z Kapelą Ludową

K15 0Wspólne kolędowanie Kapeli Ludowej „Łęgowianie" wraz z mieszkańcami gminy Bojanów stało się już tradycją. Co roku w święto Trzech Króli Kapela odwiedza inne miejscowości naszej gminy by głosić „Dobra nowinę". W 2015 r. kolędę Kapela zaczęła od miejscowości Przyszów –Ruda już 4 stycznia. Występ 'Łęgowian" poprzedzony został koncertem w wykonaniu solistów uczących się na zajęciach muzycznych u pani Doroty Masłowskiej. Wspólny śpiew mieszkańców i Kapeli wytworzył niepowtarzalną, serdeczną atmosferę.

Czytaj więcej...

Harmonogram wywozu odpadów komunalnych na 2015 rok

Harmonogram wywozu odpadów komunalnych na 2015 rok

Bojanów harmonogram wywozu odpadów komunalnych na 2015 rok.pdf

Czytaj więcej...

Spotkanie opłatkowe

Spotkanie opłatkowe„(...)Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. (...)" Jan Paweł II. W dniu 21 grudnia 2014 r. w Zajeździe nad Łęgiem w Przyszowie Ruda odbyło się już po raz kolejny Spotkanie Wigilijne dla osób starszych z terenu gminy Bojanów.   W ten grudniowy dzień przy jednym stole znów mogli spotkać się Ci, którzy chcą i mogą nieść pomoc innym, z tymi którzy tej pomocy potrzebują i oczekują.

Czytaj więcej...

Wigilia w Środowiskowym Domu Samopomocy

Wigilia19 grudnia 2014 roku miało miejsce kolejne już spotkanie opłatkowe w Środowiskowym Domu Samopomocy w Bojanowie. Przygotowania do tego uroczystego dnia trwały od kilku dni. Zaangażowani w nie byli wszyscy pracownicy  jak również  uczestnicy.  Uroczystość spotkania opłatkowego rozpoczęła się od powitania i złożenia życzeń przez Kierownika Środowiskowego Domu Samopomocy w Bojanowie -  Panią Elżbietę Pistor Swoją obecnością  zaszczycili nas:

Czytaj więcej...

Św. Mikołaj zawitał do gminy Bojanów

Mikolaj2014Ho! Ho! Ho Czy są tu grzeczne dzieci!? 5 grudnia Święty Mikołaj odwiedził naszych najmłodszych uczniów w PSP w Gwoźdźcu, ZS w Stanach, Przedszkolu w Bojanowie i Przedszkolu w Przyszowie Zapuściu. Wizycie Mikołaja towarzyszyły występy maluchów, wspólne zdjęcia i mnóstwo radości z otrzymanych prezentów.

Czytaj więcej...

Pierwsza sesja nowej Rady Gminy Bojanów

I sesja Rady Gminy 2014W dniu 1 grudnia 2014 roku odbyła się pierwsza sesja Rady Gminy Bojanów kadencji 2014-2018. Sesja zwołana została przez Komisarza Wyborczego w Tarnobrzegu, prowadził ją, zgodnie z ustawą  o samorządzie gminnym najstarszy wiekiem radny obecny na sesji – Pan Michał Kotwica. Nowo wybrani radni Rady Gminy Bojanów, z rąk Przewodniczącej Gminnej Komisji Wyborczej, Pani Agnieszki Kobylarz otrzymali zaświadczenia o wyborze do Rady Gminy Bojanów , następnie złożyli  ślubowanie. Rada Gminy, w głosowaniu tajnym dokonała wyboru Przewodniczącego Rady Gminy Bojanów, którym został Pan Emil Bieleń.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie Gminnego Zakładu Usług Komunalnych w Bojanowie

Bojanów 17.11.2014 r.

                               O G Ł O S Z E N I E

Gminny Zakład Usług Komunalnych w Bojanowie działając na podstawie art. 24 ust. 7 ustawy z dnia 7 czerwca 2001 r.  o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (tekst jednolity : Dz. U. z  2006 r. nr 123 poz. 858 ze zmianami )  ogłasza „Taryfę dla zbiorowego odprowadzania ścieków” na terenie gminy Bojanów obowiązującą od 01.01.2015 r. do 31.12.2015 r.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 17

 
 
 
 

Dane kontaktowe

Urząd Gminy Bojanów
37-433 Bojanów, ul. Parkowa 5

 • tel. (+48 15) 87 08 324,326
 • fax. (+48 15) 87 08 326 w. 40
 • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Zobacz także

logo_BIPlogo_dz_urzedowylogo_dz_ustawlogo_monitor