Rozmiar czcionki
en hu pl

Dzisiaj jest: 11 Grudnia 2017    |    Imieniny: Waldemar, Damazy
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
 
 
Aktualności Slider wiadomości
 
 

Mikołajkowe spotkania w przedszkolach

slajderRównież i w tym roku Św. Mikołaj nie zapomniał o najmłodszych mieszkańcach naszej gminy. Tradycją stało się, że w okolicach 6 grudnia  przedszkola i szkoły na terenie gminy Bojanów  odwiedza sam Święty Mikołaj! Jego wizyty z niecierpliwością oczekiwali nie tylko najmłodsi uczniowie, ale także Ci troszkę starsi, a nawet najstarsi. W tym dniu każdy został obdarowany upominkiem. Wizyta Mikołaja, jak co roku sprawia, że jest to dzień wyjątkowy, pełen radości, życzliwości i uśmiechu. A uśmiech, szczególnie dzieci wart jest więcej niż wszystkie pieniądze świata…

DSC 0557

DSC 0568

DSC 0582

DSC 0658

066

Nowe miejscowości od 1 stycznia 2018 r.

bojanow mapaOd roku 2015 trwają w naszej Gminie prace nad prawidłowym nazewnictwem miejscowości i nadawaniem adresów nieruchomości. Pierwszym etapem porządkowania adresów było nadanie ulic w sołectwie Przyszów, następnie przeprowadzone zostały konsultacje z mieszkańcami sołectw Kołodzieje, Burdze i Ruda podczas których ustalono, że mieszkańcy opowiadają się nad utworzeniem osobnych wsi o nazwach odpowiadającym nazwom sołectw.  Po uzyskaniu wymaganych prawem opinii Wójt skierował do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji wniosek Rady Gminy o zmianę nazewnictwa. Utworzona przy Ministrze Komisja Nazw Miejscowości i Obiektów Fizjograficznych zaopiniowała pozytywnie wnioski i z dniem 1 stycznia 2018 r. dotychczasowe nazwy sołectw:

 • Przyszów
 • Ruda
 • Burdze
 • Kołodzieje

staną się nazwami nowych wsi.
W dniu 10 grudnia 2017 r. (niedziela) odbędą się zebrania wiejskie podczas których będą omawiane :
1. Informacja o obowiązującej od 1 stycznia 2018 roku zmianie rodzaju miejscowości na wieś;
2. Konsultacje w sprawie nadania nazw ulic, bądź nowej numeracji .

W sołectwie Burdze zebranie odbędzie się o godz. 13.45 (w remizie strażackiej)
W sołectwie Ruda zebranie odbędzie się o godz. 15.00 (w świetlicy wiejskiej)
W sołectwie Kołodzieje zebranie odbędzie się o godz. 16.00 (w Domu Kultury w Maziarni).
-------------------------------------------
Po 1 stycznia 2018 r.
Do mieszkańców nowopowstałych wsi przesłane zostaną zawiadomienia o ustaleniu adresu. Przesyłki winny być wówczas adresowane zgodnie z poniższymi wzorami :

Imię Nazwisko
ul. Kard. Adama Sapiehy 333
37-433 Ruda

Imię Nazwisko
Burdze 555
37-433 Burdze

Imię Nazwisko
Kołodzieje 88
37-433 Kołodzieje

Ponadto:

 • zmiana nazwy wsi nie ma wpływu na ważność dokumentów zawierających nazwę dotychczasową (m.in. dowody osobiste zachowają ważność, a ich wymiana nie będzie wymagana przed końcem terminu ważności dokumentu);
 • przemeldowania w powyższej sprawie dokonywane będą z urzędu;
 • osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą powinny dokonać zmian w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej CEIDG;
 • o zmianie adresu będzie należało powiadomić różne instytucje, takie jak m. in. banki, zakłady pracy, urzędy skarbowe, zakłady ubezpieczeń społecznych, fundusze emerytalne, instytucje ubezpieczeniowe, dostawcy energii elektrycznej i gazu, operatorzy telefonii stacjonarnej i komórkowej, dostawcy Internetu, telewizji kablowej itp.;
 • nie ulega zmianie nazwa obrębu ewidencyjnego, co oznacza, że każda nieruchomość geodezyjnie pozostaje przyporządkowana obrębowi ewidencyjnemu 0008 Przyszów.

Bojanów w Rankingu Gmin Podkarpacia

medialogofrdl25latW przygotowanym przez Podkarpacki Ośrodek Samorządu Terytorialnego oraz Urząd Statystyczny Rankingu Gmin Podkarpacia na 12 miejscu znalazła się gmina Bojanów. To dla nas duże wyróżnienie, tym bardziej, iż ocenie poddawane były wszystkie gminy województwa podkarpackiego z wyłączeniem miast na prawach powiatu: Rzeszowa, Przemyśla, Tarnobrzega i Krosna. Ideą Rankingu Gmin Podkarpacia było wyłonienie i promowanie gmin wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego na terenie woj. podkarpackiego. Wyniki Rankingu oparte zostały o dane statystyki publicznej za rok 2016, zebrane i przeanalizowane przez Urząd Statystyczny w Rzeszowie. Metodą oceny poziomu rozwoju gminy jest syntetyczny wskaźnik rankingowy wyliczony w oparciu o 11 wskaźników mierzących m.in.:

 • dochody własne na 1 mieszkańca,
 • wydatki majątkowe inwestycyjne na 1 mieszkańca,
 • wydatki na administrację publiczną na 1 mieszkańca,
 • budżety środków europejskich na 1 mieszkańca,
 • podmioty gospodarcze zarejestrowane w rejestrze REGON na 1 tys. mieszkańców,
 • udział ludności w wieku produkcyjnym w ludności ogółem,
 • saldo migracji na 1 tys. mieszkańców,
 • wydatki majątkowe inwestycyjne na gospodarkę komunalną i ochronę środowiska na 1 mieszkańca,
 • czytelnicy bibliotek publicznych na 1 tys. mieszkańców,
 • przyrost naturalny na 1 tys. mieszkańców,
 • zadłużenie gmin na dochód ogółem.

A tak wygląda ranking:

 1. Gmina Ostrów
 2. Gmina Dębica
 3. Miasto Mielec
 4. Gmina Solina
 5. Gmina Cisna
 6. Gmina Majdan Królewski
 7. Miasto i Gmina Nisko
 8. Gmina Krasne
 9. Miasto Jasło
 10. Gmina Czarna (łańcucka)
 11. Gmina Trzebownisko
 12. Gmina Bojanów
 13. Miasto i Gmina Ustrzyki Dolne
 14. Gmina Niebylec
 15. Gmina Pysznica
 16. Gmina Białobrzegi
 17. Gmina Brzyska
 18. Gmina Jedlicze
 19. Gmina Chorkówka
 20. Miasto Lubaczów

Konkurs Piosenki Patriotycznej

slider14.11.2017Już po raz drugi w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Przyszowie Zapuściu został zorganizowany II Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej pod Hasłem ,,Dla niepodległej…”. Ojczyzna to wielkie słowo, pisało o niej wielu wybitnych pisarzy i poetów. Każdy z nich innymi słowy opisywał dziejące się wydarzenia. Jedni sławili piękno krajobrazów, inni zachwycali się bohaterstwem ludu, czy wreszcie niepowtarzalnością języka i kulturą. Ale wszyscy zgodnie chcieli i nadal pragną, aby Polska była zawsze wolną. Celem Konkursu było propagowanie piosenek żołnierskich, podtrzymywanie i upowszechnianie kultury narodowej. Konkurs został podzielony na dwa etapy: eliminacje na szczeblu szkolnym oraz prezentacja utworów na szczeblu międzyszkolnym. Uczestnicy konkursu otrzymali biało-czerwone kotyliony, którymi przyozdobili swój strój.

Jury w składzie: Halina Nieradka, Monika Michalska, Elżbieta Drzymała oceniło i nagrodziło w dwóch kategoriach:

KLASY I-III

I miejsce: Natalia Krupa ZSP Przyszów

Martyna Dmitrzak PSP Gwoździec

II miejsce: Nikola Madej ZSP Przyszów

Julia Lesiczka PSP Gwoździec

III miejsce: Martyna Tabor ZSP Przyszów

Karolina Baran PSP Gwoździec

Wyróżnienia: Natalia Potocka ZSP Przyszów

Katarzyna Kobylarz PSP Gwoździec

Julia Wołoszynek ZSP Przyszów

Magdalena Chudzik ZS Stany

KLASY IV-VII

I miejsce: Aleksandra Koleńska ZSP Przyszów

Anna Michalska ZS Stany

Radosław Woś PSP Gwoździec

II miejsce: Andrzej Baran PSP Gwoździec

Karolina Piekarz ZSP Przyszów

Julia Magdziak ZS Stany

Kinga Kobylarz PSP Gwoździec

III miejsce: Kamila Szukalska ZS Stany

Alicja Krawczyk ZSP Przyszów

Dawid Mozgawa ZSP Przyszów

Daniel Skawiński ZSP Przyszów

Patrycja Wyka PSP Gwoździec

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Nagrody zostały ufundowane przez Nadsański Bank Spółdzielczy oraz sklep spożywczy abc Mirosław Kida w Przyszowie-Zapuściu. Konkurs zorganizowała Pani Alicja Piekarz, a uroczystość poprowadzili: Zuzanna Nowak i Jakub Gugała. Podziękowania kierujemy również do nauczycieli, którzy przygotowali swoich uczniów do występów oraz wam drodzy uczniowie, którzy mimo tremy zaprezentowali bardzo wysoki poziom wokalny.

Zapraszamy na spektakl w dniu 12 listopada

plakat 12.11Gminny Ośrodek Kultury w Bojanowie zaprasza na spektakl słowno-muzyczny pt. „W hołdzie Tobie, Ojczyzno…”, który odbędzie się w dniu 12 listopada 2017 r. (niedziela) godz. 15:00 w sali widowiskowej GOK z okazji Święta Niepodległości.

Strona 1 z 9

 
 
 
 
lasowiacka.jpglgr.jpgnatura2000.jpgngo.jpgppwow.jpgprow.jpgz.jpg

Dane kontaktowe

Urząd Gminy Bojanów
37-433 Bojanów, ul. Parkowa 5

 • tel. (+48 15) 87 08 324,326
 • fax. (+48 15) 87 08 326 w. 40
 • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zobacz także

logo_BIPlogo_dz_urzedowylogo_dz_ustawlogo_monitor