Rozmiar czcionki
en hu pl

Dzisiaj jest: 12 Grudnia 2018    |    Imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
 
 
Aktualności Slider wiadomości
 
 

Świąteczna wystawa prac ŚDS

DSC 0082W Urzędzie Gminy Bojanów jak co roku można zobaczyć i podziwiać świąteczne prace wykonane przez uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Bojanowie pod okiem swoich opiekunów. Wystawa jest promocją Środowiskowego Domu Samopomocy w Bojanowie. Na wystawie można zobaczyć  unikatowe, ręcznie wykonane prace bożonarodzeniowe, Serdecznie zapraszamy do oglądania, podziwiania

DSC 0084DSC 0087

Hotspoty WiFi niebawem w gminie Bojanów

wifi4ueKomisja Europejska ogłosiła wyniki pierwszego zaproszenia do składania wniosków o udział w WiFi4EU, które przyjmowano od 7 do 9 listopada tego roku. Wybrano 2 800 gmin, które otrzymają bony WiFi4EU o wartości 15 000 euro każdy. Średnio na Państwo przypadło ok. 90 bonów dla Gmin z danego Państwa. W tym gronie znalazła się nasza gmina Bojanów, z czego oczywiście bardzo się cieszymy.  Całkowity budżet programu wynosi 42 mln euro. Wybrane gminy będą mogły uruchomić hotspoty WiFi w przestrzeni publicznej: w urzędach miejskich, bibliotekach publicznych, parkach, na placach i w innych miejscach publicznych. Podpisanie umowy o udzielenie dotacji dla gminy Bojanów, której przyznano bon, nastąpi  w ciągu najbliższego tygodnia. Po jej zawarciu gmina nawiąże współpracę z firmami, które zainstalują hotspoty WiFi w przestrzeni publicznej.  Dostęp do sieci wszystkich hotspotów ma być bezpłatny, a punkty dostępu mają działać przez co najmniej trzy lata. Inicjatywa WiFi4EU, zapowiedziana przez przewodniczącego Jeana-Claude'a Junckera we wrześniu 2016 r. w jego orędziu o stanie Unii, stanowi część ambitnej reformy unijnych przepisów telekomunikacyjnych, obejmującej nowe środki służące zaspokojeniu coraz większych potrzeb Europejczyków w zakresie łączności, a także zwiększeniu konkurencyjności Europy. Pierwsze zaproszenie do składania wniosków o udział w programie WiFi4EU ogłoszono 7 listopada o godzinie 13:00 (CET). Przyjmowanie wniosków zakończono 9 listopada o godzinie 17:00 (CET). O popularności inicjatywy świadczy 13 000 wniosków złożonych przez gminy we wszystkich państwach biorących udział w projekcie. Tym bardziej cieszy fakt, iż w tym gronie znalazła się nasza gmina.

Stany siódmą najpiękniejszą wsią

DSC 01667 grudnia na terenie obiektu G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Województwa Podkarpackiego odbyło się uroczyste rozstrzygniecie „Konkursu Piękna Wieś Podkarpacka 2018”. To już siódma edycja tego konkursu, który promuje dbałość mieszkańców o piękno i estetykę swych wspólnot i realizowany jest w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2017-2020. Wśród wyróżnionych nasza miejscowość Stany znalazła się w pierwszej dziesiątce i uplasowała się 7 miejscu . To już druga po Bojanowie miejscowość z terenu naszej Gminy, której wizerunkową zmianę dostrzegł Samorząd Województwa Podkarpackiego. Na przestrzeni ostatniej dekady ta miejscowość znacząco zmieniła swój wizerunek. Wyremontowane zostały niemalże wszystkie drogi, powstała nowoczesna baza rekreacyjna i sportowa, a dzięki wybudowaniu sieci kanalizacyjnej udało się również uporządkować gospodarkę ściekową w tejże miejscowości. Strasząca przez wiele lat w centrum miejscowości baza kółka rolniczego przekształciła się w bardzo estetyczny punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. A w samym sercu Stanów drewniany kościół zabytkowy zamienił się w architektoniczną perełkę, która znajdzie się na podkarpackim szlaku architektury drewnianej.

DSC 0160DSC 0174DSC 0158DSC 0170

Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej

slajder turniej2W dniu 1 grudnia 2018r. na hali sportowej w Przyszowie odbył się I MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ dla roczników 2006/2007. W godzinach od 10:00 do 15:00 swoje zmagania rozpoczęło sześć drużyn, dwa zespoły reprezentujące Orlik Bojanów (2006 i 2007), Stal Nowa Dęba, ASPN Zbydniów, Sokołek Kamień oraz Sokołek Nisko. W celu sprawniejszego przeprowadzenia turnieju rywalizowaliśmy systemem z podziałem na dwie grupy.  W grupie „A” znalazły się drużyny Orlika Bojanów 2006, Stali Nowa Dęba oraz ASPN Zbydniów, zaś w grupie „B” Orlik Bojanów 2007, Sokołka Kamień oraz Sokołka Nisko. Rywalizacja grupowa jak i pucharowa przyniosła sporo emocji piłkarskich, było wiele pięknych indywidualnych i zespołowych akcji, padło mnóstwo pięknych bramek.

Klasyfikacja po rozegraniu wszystkich meczy wyglądała następująco:
1. Stal Nowa Dęba
2. Orlik Bojanów 2006
3. Orlik Bojanów 2007
4. Sokołek Kamień
5. Sokołek Nisko
6. ASPN Zbydniów
Podsumowując I Turniej Mikołajkowy 2018 w rywalizacji wzięło 6 drużyn, które składały się z około 60 zawodników.  Ponadto każda z ekip bez względu na zajęte miejsce otrzymała pamiątkowy puchar i dyplom indywidualny dla każdego zawodnika oraz dyplom dla drużyny. Każdy z trenerów miał możliwość wskazania w drużynie zawodnika wyróżniającego się na tle swoich kolegów oraz jak na Turniej Mikołajkowy przystało nie obyło się bez słodkich łakoci dla każdego uczestnika.

Dziękuję wszystkim zawodnikom za tak liczne przybycie i zaangażowanie, a także rodzicom za dzielny i wzorowy doping. Szczególne wyrazy podziękowania kieruję w stronę Pana Wójta Gminy Bojanów Sławomira Serafina za objęcie I Turnieju Mikołajkowego honorowym patronatem oraz za pomoc w rozwoju dziecięcej piłki nożnej w naszej Gminie.  Dziękuję również Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury w Bojanowie Panu Krystianowi Marutowi oraz Pani Dyrektor Annie Bednarczyk za niezbędną pomoc w organizacji tego turnieju, podziękowania również dla naszego sędziego Przemka Kozioł. Myślę, że za rok również się spotkamy ale już na II Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej w którym będzie grało więcej kategorii wiekowych.

KOMISJE RADY GMINY BOJANÓW WYBRANE

Podczas dzisiejszej, II sesji Rady Gminy Bojanów VIII kadencji, radni, wybrali członków stałych Komisji Rady. Przypomnijmy w ramach struktur Rady Gminy Bojanów funkcjonują 4 komisje stałe, do których należą: Komisja Rewizyjna, Komisja Finansów i Rozwoju, Komisja Spraw Społecznych, a od początku tej kadencji Rady Komisja Skarg, Wniosków i Petycji. Komisje: Rewizyjna oraz Skarg, Wniosków i Petycji są obligatoryjnymi komisjami, których byt sankcjonuje ustawa o samorządzie gminnym.

Zgodnie ze Statutem Gminy Bojanów radny może być członkiem maksymalnie dwóch stałych komisji.

Składy osobowe ww. Komisji przedstawiają się następująco:

Komisja Rewizyjna:

1/ Puzio Jan

2/ Bednarczyk Krzysztof

3/ Grabiec Józef

4/ Sasiela Mieczysław

5/ Pasek Jerzy

6/ Szczęch Łukasz

Komisja Finansów i Rozwoju:

1/ Magdziak Krzysztof

2/ Szczęch Łukasz

3/ Lesiczka Marek

4/ Bednarczyk Krzysztof

5/ Marut Zbigniew

6/ Iwaszczuk Monika

7/ Kotwica Michał

8/ Turek Tadeusz

Komisja Spraw Społecznych:

1/ Puzio Jan

2/ Burek Marta

3/ Grabiec Józef

4/ Marut Zbigniew

5/ Żak Wojciech

6/ Sasiela Mieczysław

7/ Pasek Jerzy

8/ Kotwica Michał

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji:

1/ Magdziak Krzysztof

2/ Turek Tadeusz

3/ Burek Marta

4/ Lesiczka Marek

5/ Iwaszczuk Monika

6/ Żak Wojciech

Strona 1 z 14

 
 
 
 
lasowiacka.jpglgr.jpgnatura2000.jpgngo.jpgppwow.jpgprow.jpgz.jpg

Dane kontaktowe

Urząd Gminy Bojanów
37-433 Bojanów, ul. Parkowa 5

  • tel. (+48 15) 87 08 324,326
  • fax. (+48 15) 87 08 326 w. 40
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zobacz także

logo_BIPlogo_dz_urzedowylogo_dz_ustawlogo_monitor