Rozmiar czcionki
en hu pl

Dzisiaj jest: 19 Sierpnia 2018    |    Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
 
 
Aktualności Slider wiadomości
 
 

DNI MIODU 2018

 

Dni Miodu 1 W dniach 11-12 sierpnia 2018 roku po raz kolejny, przy wspaniałej pogodzie świętowaliśmy nasze bojanowskie DNI MIODU połączone z dożynkami.

Czytaj więcej...

Działki na sprzedaż

Mapa 2Wójt Gminy Bojanów ogłasza  przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości położonych we wsi Ruda, obręb Przyszów stanowiących własność Gminy Bojanów który odbędzie się w dniu 24 sierpnia 2018 r.  o godz. 10.00 w budynku Urzędu Gminy - sala nr 9.

Pełna treść ogłoszenia pod linkiem: Sprzedaż

Mapa 1

Nowy wóz bojowy trafi do OSP Przyszów

wozJeszcze we wrześniu br. strażacy ochotnicy z Przyszowa otrzymają nowoczesny samochód ratowniczo-pożarniczy 4x4 marki VOLVO.  Sukcesem zakończyły się starania władz gminy Bojanów o zakup wozu bojowego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Przyszowie –Zapuściu . Realizacja tego zadania nie byłaby możliwa gdyby nie pozyskane dofinansowanie z zewnętrz tj.  280.000 zł z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej , 138.500 z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego  30.000 zł z Powiatu Stalowowolskiego  Największy udział finansowy w realizacji przedsięwzięcia ma gmina Bojanów, która przeznaczyła z budżetu 2018 roku na ten cel kwotę 340.000,00.  Procedura przetargowa została wszczęta jeszcze w czerwcu br., a umowa w sprawie udzielenia zamówienia publicznego zawarta 24 lipca. Dostawcą samochodu jest firma „bocar”  z Częstochowy, firma posiadające duże doświadczenie w produkcji samochodów pożarniczych na różnych typach podwozi renomowanych marek.  Samochód, który trafi w ręce strażaków z Przyszowa wyposażony będzie m.in. w podwozie w układzie napędowym 4x4 uterenowiony, zbiornik wody o pojemności 3000 litrów, maszt oświetleniowy z głowicą, czy klimatyzację. Samochód spełnia wszystkie wymogi dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa publicznego, ochrony zdrowia, życia oraz mienia. Całkowity koszt zakupu wynosi prawie 785 tys. zł.

Strefy aktywności oddane do użytkowania

DSC 0302W drugiej połowie lipca zakończyła się budowa czterech stref aktywności na terenie gminy Bojanów. Głównym zadaniem zrealizowanego w ramach ministerialnego programu projektu jest stworzenie wielofunkcyjnych i wielopokoleniowych stref aktywności, z których korzystać będą dzieci i seniorzy jako forma integracji lokalnej społeczności.  „Chciałbym by były to nie tylko miejsca uprawiania sportu, rekreacji, ale przede wszystkim spotkań całych rodzin ” – mówi Wójt Gminy Bojanów Sławomir Serafin.  Przypomnijmy nowe tereny rekreacyjne powstały w czterech miejscowościach gminy Bojanów. Trzy siłownie zewnętrzne z 6 atrakcyjnymi urządzeniami służącymi do ćwiczeń różnych partii ciała oraz strefą relaksu, na którą składają się stół betonowy do gry w piłkarzyki, betonowy podwójny stół z siedziskami do gry w szachy/chińczyk zlokalizowane zostały w Cisowym Lesie, Bojanowie za Rzeką oraz Rudzie.  Rozszerzona wersja Otwartej Strefy Aktywności powstała w Laskach. Składają się na nią: bezobsługowy park linowy, służący rozrywce ruchowej w plenerze oraz siłownia zewnętrzna ze strefą relaksu. Całość zadania za kwotę 230 tys. zł została zrealizowana przez firmę FASADA z Cmolasu. Wsparcie z Ministerstwa Sportu i Turystyki wynosi 125 tys. zł.

DSC 0271

Cisów Las

DSC 0280

Bojanów za Rzeką

DSC 0284

Bojanów za Rzeką

DSC 0346

Ruda

Świętowanie Jubileuszu Parafii Stany

Slider 2008 lipca miały miejsce centralne uroczystości obchodów 200-lecia parafii pw. św. Jana Gwalberta i św. Tekli w Stanach. Główne uroczystości jubileuszu parafii zbiegły się z parafialnym odpustem ku czci św. Jan Gwalberta, który patronuje także leśnikom i zawodom związanym z pielęgnowaniem i troską o przyrodę. Obchody jubileuszowe rozpoczęły się od poświęcenia odnowionej polichromii i odrestaurowanych ołtarzy w drewnianej świątyni, którą mieszkańcy wybudowali po II wojnie światowej. Renowacja wnętrza świątyni była jednym z dzieł, które parafia podjęła w związku z obchodzonym jubileuszem. Można rzec, iż kościół drewniany pw. św. Jana Gwalberta w Stanach na naszych oczach zamienił się w zabytkową perłę.  Następnie w nowej parafialnej świątyni sprawowana była Msza św., której przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz. Eucharystię koncelebrowali ks. Prałat Zbigniew Mistak Proboszcz Parafii Stany oraz kapłani pochodzący z tej parafii.  We wspólnej modlitwie uczestniczyli przedstawiciele władz wojewódzkich, władz samorządowych, leśnicy, którzy przybyli uczcić swojego patrona św. Jana Gwalberta, siostry zakonne, poczty sztandarowe instytucji i organizacji społecznych, reprezentacja węgierska z Isaszeg, grupa dzieci polonijnych z Ukrainy, wypoczywająca w pobliskim ośrodku Caritas, oraz licznie zgromadzeni parafianie. Liturgię uświetnił chór katedralny i grupa sygnalistów. Po mszy św. miało miejsce symboliczne zasadzenie 3 jubileuszowych dębów z okazji:  100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, 200-lecia Diecezji Sandomierskiej oraz 200-lecia Parafii Stany. Przez całe popołudnie na placu parafialnym trwał piknik rodzinny, podczas którego Gminny Ośrodek Kultury w Bojanowie zaprezentował programy artystyczne o historii parafii oraz związane z lokalną kulturą folklorystyczną.

Galeria zdjęć

Strona 1 z 12

 
 
 
 
lasowiacka.jpglgr.jpgnatura2000.jpgngo.jpgppwow.jpgprow.jpgz.jpg

Dane kontaktowe

Urząd Gminy Bojanów
37-433 Bojanów, ul. Parkowa 5

  • tel. (+48 15) 87 08 324,326
  • fax. (+48 15) 87 08 326 w. 40
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zobacz także

logo_BIPlogo_dz_urzedowylogo_dz_ustawlogo_monitor