Rozmiar czcionki
en hu pl

Logo Unia


Dzisiaj jest: 25 Maja 2019    |    Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda
Vinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo Slider
 
 
Aktualności Slider wiadomości
 
 

Bojanów na obchodach w Stalowej Woli

slider obchody11 maja 2019 r. – wzięliśmy udział w wydarzeniu organizowanym przez pana Władysława Ortyla Marszałka Województwa Podkarpackiego, Samorząd Miasta Stalowej Woli oraz pana Pawła Gardy Wójta Gminy Zaleszany, było to wydarzenie podsumowujące 15 lat Polski w Unii Europejskiej „Podkarpackie z tradycjami – Polska różnorodna dzięki Funduszom Europejskim” odbyło się ono na Błoniach w Stalowej Woli. Podczas tego wydarzenia zobaczyliśmy przekrój dziedzin, w jakich Podkarpacie rozwija się korzystając ze wsparcia Unii Europejskiej. Dom Opieki Dziennej w Maziarni reprezentował  Gminę Bojanów wraz z Kapelą Łęgowianie. Nasze stoisko wzbudzało duże zainteresowanie, przyciągało pięknym wystrojem, pysznym jedzonkiem , a także skoczną muzyką. Wystawców było wielu jednak tylko u nas ludzie pojedli, dowiedzieli się na temat różnych technik plastycznych jakimi były wykonane prace oraz  pośpiewali i potańczyli!!! Ważnym punktem programu sobotniego wydarzenia było oficjalne otwarcie Szybowcowych Mistrzostw Europy. Po pokazie lotniczym wojskowej grupy akrobatycznej „Orliki”, 20 drużyn z krajów całej Europy zaprezentowało swoje składy, a oficjalnego otwarcia Mistrzostw dokonał prezydent Lucjusz Nadbereżny. Nasi seniorzy bardzo zaangażowali się aby wszystko dobrze wypadło! Bardzo dziękujemy za wspólny dzień! Dziękujemy również Kapeli Łęgowianie za miłą współpracę.

img2905img2949img2951img2957

Nowe boisko wielofunkcyjne w Korabinie

Slider Boisko KorabinaPo kilkumiesięcznych staraniach zakończone zostały prace przy budowie kolejnego boiska wielofunkcyjnego w naszej gminie. Tym razem w Korabinie, w sąsiedztwie budynku po byłej szkole, powstało boisko poliuretanowe do piłki ręcznej, siatkówki, koszykówki, tenisa. Boisko jest ogrodzone i oświetlone. Procedura uzyskania pozwolenia na budowę obiektu była dość długa, gdyż należało wcześniej uzyskać zgodę na odstępstwo od przepisów techniczno-budowlanych od Ministra Infrastruktury, z uwagi na brak wymaganej odległości od budynku mieszkalnego usytuowanego na sąsiedniej działce. Cały obiekt prezentuje się bardzo dobrze, gdyż teren wokół boiska i budynku został uporządkowany. Całkowity koszt budowy boiska wyniósł ponad 340 tys. zł i był w całości finansowany z budżetu Gminy.

Obchody Święta 3 Maja w Gminie Bojanów

Slider 3 MajaObchody Święta 3 Maja w Gminie Bojanów rozpoczęły się od uroczystej Mszy Świętej w intencji ojczyzny w Kościele pw. Św. Jana Gwalberta i Św. Tekli w Stanach. Następnie uroczystości przeniosły się do Domu Św. Józefa, gdzie odbył się Koncert patriotyczny przegotowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Bojanowie. W koncercie uczestniczył Pan Sławomir Serafin – Wójt Gminy Bojanów, ks. Sebastian Kula oraz liczni przedstawiciele władz i społeczność lokalna.  Była to idealna okazja, by przypomnieć sobie wagę i znaczenie Konstytucji w dziejach Polski i świata, ale też wspólnie świętować w pięknej patriotycznej atmosferze. Na scenie mogliśmy podziwiać talenty recytatorskie, wokalne oraz taneczne dzieci i młodzieży z Bojanowa, Stanów, Przyszowa, Rudy, Korabiny, Lasek, Kołodziei i Gwoźdźca. Koncert urozmaiciły śpiewy młodych solistek, Pań z Zespołu Stanowianki oraz Kapela Łęgowianie pod kierownictwem Dyrektora GOK Pana Krystiana Maruta i Pana Jacka Janeczko. Wspaniale zaprezentowały się dzieci tańczące Poloneza które wystąpiły w pięknych regionalnych strojach. Po reakcji publiczności można było stwierdzić, że Ci mali tancerze skradli serca widzów. Grupę taneczną oraz recytatorską do występu skrupulatnie przygotowała Pani instruktor Joanna Stolarz, Dorota Szczęch oraz Monika Iwaszczuk.  Bez wątpienia uroczystą atmosferę Koncertu stworzył chór Bell Canto przygotowany i prowadzony przez instruktora muzyki Pana Macieja Preiznera. Chórzyści wykonali szereg pieśni patriotycznych, które były źródłem wielu pięknych wzruszeń i radosnych przeżyć.  Na zakończenie uroczystości wszyscy zebrani goście oraz przedstawiciele władz, zaśpiewali Rotę. Piękne pieśni patriotyczne, niezwykła, polska historia i nastrojowa muzyka stworzyły uroczystość o wyjątkowym klimacie. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w koncercie i zapraszamy do kolejnego patriotycznego świętowania, które odbędzie się 11 listopada.

IMG 3080IMG 3081IMG 3085IMG 3097IMG 3101IMG 3109IMG 3113IMG 3125IMG 3174IMG 3235IMG 3292

Fot. Kamil Żurawski

Święto Konstytucji 3 Maja

3 MajaWójt Gminy Bojanów 

Gminny Ośrodek Kultury w Bojanowie

zapraszają na uroczystości

z okazji 228 rocznicy uchwalenia
Konstytucji 3 maja w piątek 3 maja 2019r.

Program uroczystości:
Godz. 11:30 Uroczysta Msza św. W intencji Ojczyzny w kościele pw. Św. Jana Gwalberta i Św. Tekli w Stanach
Godz. 13:00 Koncert patriotyczny przygotowany przez GOK Bojanów w Domu Św. Józefa w Stanach.

Świąteczne śniadanie w Bojanowie

Slider Wielkanoc 2019Około 120 osób wzięło udział w Integracyjnym Spotkaniu Wielkanocnym, zorganizowanym przez Dom opieki Dziennej w Maziarni oraz Ośrodek Rehabilitacyjno – Adaptacyjny Caritas w Bojanowie. Spotkanie odbyło się we wtorek, 16 kwietnia, właśnie w Ośrodku Caritas. Wzięli w nim udział przedstawiciele wielu placówek z całego regionu. Wśród gości znaleźli się również Tomasz Czop – dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie, Sławomir Serafin – wójt Gminy Bojanów wraz z przedstawicielami władz lokalnych, ksiądz prałat Zbigniew Mistak – proboszcz parafii Stany, Maria Stanisławska – Błądek – dyrektor Gminnego Ośrodka pomocy Społecznej w Bojanowie. Podczas spotkania można było podziwiać prace o tematyce wielkanocnej, wykonane podczas terapii zajęciowej, każda z zaproszonych placówek miała możliwość zaprezentowania swojej wystawy. Wszystkie potrawy na spotkanie integracyjne zostały przygotowane w ramach terapii kulinarnej. Po złożeniu życzeń, ksiądz proboszcz poświęcił pokarmy i wszyscy zasiedli do stołu, na którym czekał już tradycyjny wielkanocny barszcz.

IMG 1773IMG 1782IMG 1794IMG 1832 2IMG 1838IMG 1860IMG 1885IMG 1902IMG 1908IMG 1934IMG 1958IMG 1965IMG 1986IMG 2005IMG 2140

 

Strona 1 z 17

 
 
 
 
1.jpg2.jpg3.jpg4.jpglasowiacka.jpglgr.jpgnatura2000.jpgngo.jpgppwow.jpgz.jpg

Dane kontaktowe

Urząd Gminy Bojanów
37-433 Bojanów, ul. Parkowa 5

  • tel. (+48 15) 87 08 324,326
  • fax. (+48 15) 87 08 326 w. 40
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zobacz także

logo_BIPlogo_dz_urzedowylogo_dz_ustawlogo_monitor