Rozmiar czcionki
en hu pl

Dzisiaj jest: 17 Luty 2019    |    Imieniny: Konstancja, Maksym, Bernadeta
Vinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo Slider
 
 
Aktualności Finał konkursu "200 lat Parafii Stany"
 
 

Finał konkursu "200 lat Parafii Stany"

200 lecie 1W tym roku przypada 200. rocznica powstania Rzymskokatolickiej Parafii Stany p.w. św. Jana Gwalberta i św. Tekli. Z tej okazji 24 kwietnia, w bibliotece w Bojanowie, odbyła się V edycja Gminnego Konkursu Historycznego pod hasłem: "200 lat Parafii Stany". Konkurs kolejny już raz organizowała Publiczna Szkoła Podstawowa w Stanach i Gminna Biblioteka Publiczna w Bojanowie pod honorowym patronatem Wójta Gminy Bojanów. Celem Konkursu było zachęcenie uczniów do poszerzenia wiedzy na temat historii parafii Stany, na tle dziejów naszego regionu i państwa. W konkursie wzięło udział 12 uczniów szkół podstawowych naszej gminy.

W czasie obrad jury, uczestnicy konkursu obejrzeli dwa filmy z cyklu - Ocalić od Zapomnienia - "Dwór Marii Koźmianowej" i "Nieznane dotąd wojenne losy mieszkańców naszej gminy", zrealizowane przez uczniów i nauczycieli gimnazjum w Stanach. Dyplomy i nagrody laureatom i uczestnikom konkursu wręczyli - Wójt Gminy Bojanów Pan Sławomir Serafin, Sekretarz Gminy Bojanów Pani Agnieszka Kobylarz, Dyrektor Zespołu Szkół w Stanach Pani Bożena Sałęga i Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Bojanowie Pani Danuta Kobylarz.

Jury konkursowe w składzie:

- Dorota Stróż - Nauczyciel Publicznej Szkoły Podstawowej w Stanach, autorka zadań konkursowych

- Halina Nieradka - Wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przyszowie

- Ewa Makolus - Nauczyciel Zespołu Szkół w Bojanowie

przyznało następujące nagrody:

I miejsce - Szymon Serafin - PSP w Stanach

II miejsce - Joanna Burek - PSP w Bojanowie

II miejsce - Patryk Kobylarz - PSP w Bojanowie

II miejsce - Dawid Surowiec - PSP w Stanach

III miejsce - Aleksandra Koleńska - ZSP w Przyszowie

Wyróżnienie - Kamila Bednarz - PSP w Bojanowie

Wyróżnienie - Arkadiusz Marut - PSP w Stanach

Wyróżnienie - Emilia Młynarczyk - PSP w Stanach

Wyróżnienie - Tomasz Piela - ZSP w Przyszowie

Wyróżnienie - Paweł Sudoł - PSP w Bojanowie

Pięknie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i gratulujemy laureatom!

200 lecie 2

200 lecie 3

200 lecie 4

200 lecie 5

200 lecie 6

DSC 1006

DSC 1009

DSC 1010

DSC 1012

DSC 1013

DSC 1014

DSC 1015

DSC 1018

DSC 1019

DSC 1020

DSC 1022

DSC 1027

DSC 1028

DSC 1031

DSC 1036

 

 
 
 
 
lasowiacka.jpglgr.jpgnatura2000.jpgngo.jpgppwow.jpgprow.jpgz.jpg

Dane kontaktowe

Urząd Gminy Bojanów
37-433 Bojanów, ul. Parkowa 5

  • tel. (+48 15) 87 08 324,326
  • fax. (+48 15) 87 08 326 w. 40
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zobacz także

logo_BIPlogo_dz_urzedowylogo_dz_ustawlogo_monitor