Rozmiar czcionki
en hu pl

Dzisiaj jest: 18 Stycznia 2019    |    Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Vinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo Slider
 
 
Aktualności Ogłoszenie Gminnego Zakładu Usług Komunalnych w Bojanowie
 
 

Ogłoszenie Gminnego Zakładu Usług Komunalnych w Bojanowie

Bojanów 05.12.2017 r.

O G Ł O S Z E N I E

Gminny Zakład Usług Komunalnych w Bojanowie działając na podstawie art. 24 ust. 7 ustawy z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (tekst jednolity : Dz. U. z 2015 r. poz. 139 ze zmianami ) ogłasza „Taryfę dla zbiorowego odprowadzania ścieków” na terenie gminy Bojanów obowiązującą od 01.01.2018 r. do 31.12.2018 r.

I. Ustala się taryfę jednolitą pod względem rodzaju i o strukturze jednoczłonowej
II. Taryfa nie dzieli odbiorców na grupy taryfowe
III. Cena za 1 m3 ścieków dla wszystkich odbiorców usług wynosi 4,68 zł netto plus obowiązująca stawka podatku VAT (aktualnie 8%) tj. 5,05 zł brutto.
IV. Warunki rozliczeń z uwzględnieniem wyposażenia nieruchomości w przyrządy i urządzenia pomiarowe.

a) Rozliczenia za zbiorowe odprowadzanie ścieków są prowadzone na podstawie określonych w niniejszej taryfie cen i stawek oraz ilości odprowadzonych ścieków
b) Opłata za odprowadzone ścieki stanowi iloczyn ilości odprowadzonych ścieków w okresie rozliczeniowym i ceny za 1m3 ścieków określony w taryfie.
c) Ilość odprowadzonych ścieków ustala się na podstawie wskazań urządzeń pomiarowych
d) W przypadku braku urządzenia pomiarowego ilość odprowadzonych ścieków ustala się równą ilości pobranej wody
e) Ilość pobranej wody ustala się na podstawie odczytu wodomierza głównego oraz wodomierza dodatkowego , tam gdzie jest on zainstalowany.
f) W przypadku braku wodomierza głównego ilość dostarczonej wody określa się w oparciu o normy zużycia określone w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 14 stycznia 2002 r. w sprawie określenia przeciętnych norm zużycia wody (Dz. U. Nr 8 poz. 70)
g) W przypadku czasowej niesprawności wodomierza lub braku możliwości odczytu wskazań ilości pobranej wody ustala się zgodnie z treścią umów zawartych pomiędzy odbiorcami, a GZUK w Bojanowie
h) W rozliczeniach ilości odprowadzonych ścieków ilość bezpowrotnie zużytej wody uwzględnia się wyłącznie w przypadkach, gdy wielkość jej zużycia na ten cel jest ustalona na podstawie dodatkowego wodomierza zainstalowanego na koszt odbiorcy na warunkach uzgodnionych z GZUK w Bojanowie
i) Odbiorca dokonuje zapłaty za odprowadzone ścieki w terminie określonym w fakturze, który nie może być krótszy niż 14 dni od daty jej doręczenia.

 
 
 
 
lasowiacka.jpglgr.jpgnatura2000.jpgngo.jpgppwow.jpgprow.jpgz.jpg

Dane kontaktowe

Urząd Gminy Bojanów
37-433 Bojanów, ul. Parkowa 5

  • tel. (+48 15) 87 08 324,326
  • fax. (+48 15) 87 08 326 w. 40
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zobacz także

logo_BIPlogo_dz_urzedowylogo_dz_ustawlogo_monitor