Rozmiar czcionki
en hu pl

Logo Unia


Dzisiaj jest: 22 Maja 2019    |    Imieniny: Julia, Wiesława, Helena
Vinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo Slider
 
 
Aktualności Powiatowy Dzień Animatora
 
 

Powiatowy Dzień Animatora

3415 marca 2018 roku w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli odbyła się uroczystość z okazji Powiatowego Dnia Animatora Kultury i Sportu. Podczas niej, władze Powiatu Stalowowolskiego uhonorowały oraz podziękowały ludziom, którzy poprzez swoją działalność oraz osiągnięcia w dziedzinach kultury i sportu przyczyniają się do promocji powiatu stalowowolskiego. W gronie wyróżnionych znalazł się ks. Prałat Zbigniew Mistak Proboszcz Parafii Stany nagrodzony w kategorii ochrony i promocji tradycji regionalnych. W uzasadnieniu decyzji o przyznaniu nagrody wskazano wyjątkową dbałość ks. Prałata o zachowanie tradycji i kultury lokalnej poprzez popularyzację wiedzy na temat Parafii Stany.

Do najważniejszych inicjatyw ks. proboszcza zaliczyć należy popularyzacja odpustu ku czci św. Jana Gwalberta patrona Parafii Stany wśród leśników oraz włączenie różnych środowisk związanych z lasem w obchody tejże uroczystości. Wydarzenie to organizowane jest od 2006 roku i można rzec, że ma już zasięg ogólnokrajowy, gdyż uczestniczą w nim leśnicy z Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych z Lublina, Krosna, Krakowa czy Radomia. Ponadto ks. Zbigniew Mistak od wielu lat podejmuje starania o przywrócenie świetności zabytkowej drewnianej świątyni w Stanach. W związku z przypadającą w 2018 roku 200-leciem istnienia Parafii Stany Nagrodzony zaangażował się w przybliżenie parafianom i nie tylko, historii parafii poprzez publikację na stronie internetowej artykułów pn. „ Parafia Stany na przestrzeni 200 lat swego istnienia”. To niezwykle interesujący i wartościowy cykl artykułów prezentujący dotychczas jeszcze nieznane karty historii nie tylko parafii, ale także gminy Bojanów oraz regionu podkarpackiego. Podczas czwartkowego wieczoru Zarząd Powiatu Stalowowolskiego przyznał także nagrodę dla szkół w powiatowym współzawodnictwie sportowym w ramach Gimnazjady  w roku szkolnym 2016/2017. Wśród finalistów obok Gimnazjum Nr 5 i Gimnazjum nr 4 ze Stalowej Woli znalazło się Gimnazjum z Bojanowa, co uznać należy za bardzo duży sukces. Nagrodę z rąk Starosty odebrał Dyrektor Zespołu Szkół w Bojanowie Pan Zbigniew Glica. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy, i życzymy dalszych sukcesów w pracy oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

25

 
 
 
 
1.jpg2.jpg3.jpg4.jpglasowiacka.jpglgr.jpgnatura2000.jpgngo.jpgppwow.jpgz.jpg

Dane kontaktowe

Urząd Gminy Bojanów
37-433 Bojanów, ul. Parkowa 5

  • tel. (+48 15) 87 08 324,326
  • fax. (+48 15) 87 08 326 w. 40
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zobacz także

logo_BIPlogo_dz_urzedowylogo_dz_ustawlogo_monitor