Rozmiar czcionki
en hu pl

Dzisiaj jest: 11 Grudnia 2018    |    Imieniny: Waldemar, Damazy
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
 
 
Aktualności Kolejny nabór do Programu Działaj Lokalnie w powiecie tarnobrzeskim i stalowowolskim!
 
 

Kolejny nabór do Programu Działaj Lokalnie w powiecie tarnobrzeskim i stalowowolskim!

Ogłaszamy, że X edycja Programu Działaj Lokalnie 2018 przed nami! Zapraszamy już dziś do zapoznania się z Regulaminem oraz zapamiętaniem istotnych dat, którymi są:

 • nabór wniosków – 20.04.2018-20.05.2018
 • spotkania informacyjne dot. konkursu 07-15 maja– szczegółowy harmonogram zostanie wkrótce opublikowany
 • czas realizacji projektów – 04.06.2018-31.12.2018

„Działaj Lokalnie” to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności (więcej o programie: www.dzialajlokalnie.pl) realizowany od 2000 roku przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce (więcej o realizatorze: www.filantropia.org.pl). Celem „Działaj Lokalnie” jest aktywizowanie lokalnych społeczności wokół różnych celów o charakterze dobra wspólnego. Realizacji Programu służy organizowanie konkursów grantowych, w ramach których wspierane są projekty inicjujące współpracę mieszkańców z małych miejscowości. W 2018 r. uruchamiamy tez ścieżkę tematyczną pn. „Niepodległa”. Na projekty nawiązujące do Dnia Niepodległości Fundacja planuje przeznaczyć środki w łącznej wysokości 10.000,00 PLN  Lokalnym partnerem Programu jest „Ośrodek Działaj Lokalnie” działający przy Fundacji Fundusz Lokalny SMK. Ośrodek funkcjonuje już od 7 lat w ramach własnego programu Fundacji „Lokalne Inicjatywy”. Ośrodek jest głównym filarem tego programu, bowiem oferuje całoroczne wsparcie dla lokalnych organizacji społecznych i grup nieformalnych, które inicjują społecznościowe i animacyjne działania w małych wspólnotach i społecznościach. Tradycyjnie w ramach Ośrodka Działaj Lokalnie zorganizowane zostaną dwa szkolenia, po jednym w każdym z powiatów. Dodatkowo, w gminach współfinansujących Fundację w ramach „Ośrodka Działaj Lokalnie” zostaną zorganizowane szkolenia i doradztwo.  Konsultowanie wniosków możliwe jest jedynie przed ostatecznym złożeniem wniosku. Prośba o doradztwo w zakresie procedur i wniosku należy wysyłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Gminy objęte konkursem: Gorzyce, Zaleszany, Zaklików, Radomyśl nad Sanem, Pysznica, Bojanów, Nowa Dęba, Baranów Sandomierski, Tarnobrzeg.
Kto może złożyć wniosek:

 1. Organizacje pozarządowe posiadające osobowość prawną (np. fundacje, stowarzyszenia);
 2. Grupy nieformalne (GN), w których imieniu wniosek złoży wytypowana przez GN lokalna organizacja pozarządowa;
 3. Grupy nieformalne, występujące z wnioskiem samodzielnie, jako tzw. Inicjatywa DL (po uzyskaniu wcześniejszej zgody Ośrodka Działaj Lokalnie).

Maksymalna kwota dofinansowania: dotacje będą przyznawane w maks. kwocie 6 000 zł.
Okres realizacji projektów: projekty będą mogły trwać minimalnie 3 miesiące a maksymalnie 6 miesięcy i będą mogły być realizowane pomiędzy 4 czerwca 2018 r. a 31 grudnia 2018 r.
Wnioski składać należy za pomocą generatora on-line znajdującego się na stronie: http://system.dzialajlokalnie.pl/
Tradycyjne, poza programem grantowym dla beneficjentów DL proponujemy udział w konkursach i inicjatywach Fundacji:

 1. Konkurs "Opowiedz..." – ogólnopolski konkurs Działaj Lokalnie,
 2. Konkurs "Wolontariusz 2018" – lokalny konkurs Fundacji SMK,
 3. Konkurs "Lokalne inicjatywy 2018” – lokalny konkurs Fundacji SMK.

Ponadto, organizacje wdrażające projekty „DL” objęte będą wsparciem doradczym np. w zakresie przygotowania procedur RODO, doradztwa projektowego, pomocą prawna, etc.  W ramach Ośrodka Działaj Lokalnie wspieramy i integrujemy lokalnych liderów między innymi przez wyjazd studyjny. Co roku jesteśmy w innym miejscu, w 2016 r. padło na Stryszawę. Jak było? Zobaczcie sami: https://youtu.be/kQafWKbE0yU a w 2017 r. byliśmy w Kazimierzu nad Wisłą http://fundacjasmk.pl/lodka-na-szkolenie-dzialaj-lokalnie/ Przykłady inicjatyw realizowanych w ubiegłych latach do zobaczenia i zainspirowania się pod linkiem: http://fundacjasmk.pl/lokalne-inicjatywy/program-dzialaj-lokalnie/projekty/ Regulamin i niezbędne dokumenty znajdują się w zakładce: http://fundacjasmk.pl/lokalne-inicjatywy/program-dzialaj-lokalnie/dokumenty/

 

 
 
 
 
lasowiacka.jpglgr.jpgnatura2000.jpgngo.jpgppwow.jpgprow.jpgz.jpg

Dane kontaktowe

Urząd Gminy Bojanów
37-433 Bojanów, ul. Parkowa 5

 • tel. (+48 15) 87 08 324,326
 • fax. (+48 15) 87 08 326 w. 40
 • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zobacz także

logo_BIPlogo_dz_urzedowylogo_dz_ustawlogo_monitor