Rozmiar czcionki
en hu pl

Logo Unia


Dzisiaj jest: 14 Października 2019    |    Imieniny: Jadwigi, Teresy, Brunona
Vinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo Slider
 
 
Aktualności Bojanów programuje!
 
 

Bojanów programuje!

W dniach 1-2 oraz 8-9 września 2018 r. w Szkole Podstawowej w Bojanowie odbywały się warsztaty informatyczne pt."Programowanie z Projektorem" w ramach programu społecznego „PROJEKTOR – wolontariat studencki”- "She for IT". Program ten miał na celu wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży mieszkającej na terenach wiejskich i w małych miastach. Grupy studentów-wolontariuszy realizowały przygotowane przez siebie projekty edukacyjne rozwijające wiedzę, umiejętności oraz zainteresowania dzieci i młodzieży w dziedzinie programowania.

Uczniowie programowali sygnalizację świetlną na zestawach BeCreo, budowali roboty z klockow Lego, wprawiali w ruch Ozoboty oraz poznawali środowisko programu Scratch. Zajęcia były bezpłatne, a młode informatyczki-wolontariuszki wierzą, że dzięki tej inicjatywie mnóstwo młodych osób w Polsce ma szansę zainteresować się światem technologii. Nad przebiegiem warsztatów czuwała pani Jolanta Szewc, która była szkolnym koordynatorem projektu i jednocześnie inicjatorką przedsięwzięcia na terenie naszej gminy.
Weekendowe warsztaty w PSP w Bojanowie rozbudziły kreatywność uczniów, zdolność logicznego myślenia i umiejętności twórczej pracy w zespole. Być może staną się inspiracją dla młodych programistów i wpłyną na przyszłe wybory w podejmowanych kierunkach kształcenia czy planowaniu kariery zawodowej. Powszechnie bowiem wiadomo, że programista to zawód przyszłości!

 
 
 
 
1.jpg2.jpg3.jpg4.jpglasowiacka.jpglgr.jpgnatura2000.jpgngo.jpgppwow.jpgz.jpg

Dane kontaktowe

Urząd Gminy Bojanów
37-433 Bojanów, ul. Parkowa 5

  • tel. (+48 15) 87 08 324,326
  • fax. (+48 15) 87 08 326 w. 40
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zobacz także

logo_BIPlogo_dz_urzedowylogo_dz_ustawlogo_monitor