Rozmiar czcionki
en hu pl

Logo Unia


Dzisiaj jest: 25 Maja 2019    |    Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda
Vinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo Slider
 
 
Aktualności Zagospodarujemy Starorzecze w Przyszowie
 
 

Zagospodarujemy Starorzecze w Przyszowie

sliderJeszcze do niedawna niewiele osób wierzyło, iż przygotowywaną od wielu lat dokumentację projektową na zagospodarowanie starego koryta rzeki Łęg w Przyszowie uda się doprowadzić do finału czyli realizacji na jej podstawie robót budowlanych. Trudność w opracowaniu tejże dokumentacji wynikała ze skomplikowanych uwarunkowań środowiskowych wynikających z obszaru Natura 2000, który obejmuje teren naszej gminy.

Jednakże konsekwentne działania Wójta Gminy Bojanów w tym przedmiocie okazały się słuszne. W czwartek 27 września w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie podpisana została umowa w ramach RPO WP na lata 2014-2020 na dofinansowanie projektu pn. Zagospodarowanie starego koryta rzeki Łęg w Przyszowie w celu ochrony i przywrócenia właściwego stanu siedliska przyrodniczego i gatunku. Kwota dofinansowania wynosi prawie 1,2 mln zł. Projekt obejmuje przede wszystkim roboty ziemne dające w efekcie powiększenie i pogłębienie istniejącego starorzecza. Wynosząca aktualnie 2,42 ha powierzchnia starorzecza w wyniku zaprojektowanych prac ziemnych zostanie powiększona o 0,94 ha. Łączna powierzchnia powiększonego starorzecza wyniesie zatem 3,36 ha. Zbiornik będzie miał kształt „węża” o długości 1303 m i szerokości od 8 do 56 m. W ramach projektu powstaną również dwie wiaty rekreacyjne ze stołami i ławkami oraz miejscem do grillowania. Wzdłuż starorzecza wykonamy ciąg pieszy rekreacyjny – częściowo jako chodnik z tłucznia, a na odcinku ponad 400 m również jako pomost o konstrukcji drewnianej – co uatrakcyjni całość projektu. W ramach projektu wykonanych zostanie również 8 tablic edukacyjnych, które rozmieszone zostaną wzdłuż ścieżki spacerowej oraz przy wiatach rekreacyjnych, tworząc ścieżkę edukacyjną. Koszty całkowite projektu to blisko 1 mln 440 tys. zł.

KameraAC 1KameraAC 2KameraAC 3KameraAC 4KameraAC 5KameraAC 7KameraAC 8KameraAC 9

 
 
 
 
1.jpg2.jpg3.jpg4.jpglasowiacka.jpglgr.jpgnatura2000.jpgngo.jpgppwow.jpgz.jpg

Dane kontaktowe

Urząd Gminy Bojanów
37-433 Bojanów, ul. Parkowa 5

  • tel. (+48 15) 87 08 324,326
  • fax. (+48 15) 87 08 326 w. 40
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zobacz także

logo_BIPlogo_dz_urzedowylogo_dz_ustawlogo_monitor