Rozmiar czcionki
en hu pl

Logo Unia


Dzisiaj jest: 22 Września 2019    |    Imieniny: Tekla, Bogusław
Vinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo Slider
 
 
Aktualności Obchody Święta 3 Maja w Gminie Bojanów
 
 

Obchody Święta 3 Maja w Gminie Bojanów

Slider 3 MajaObchody Święta 3 Maja w Gminie Bojanów rozpoczęły się od uroczystej Mszy Świętej w intencji ojczyzny w Kościele pw. Św. Jana Gwalberta i Św. Tekli w Stanach. Następnie uroczystości przeniosły się do Domu Św. Józefa, gdzie odbył się Koncert patriotyczny przegotowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Bojanowie. W koncercie uczestniczył Pan Sławomir Serafin – Wójt Gminy Bojanów, ks. Sebastian Kula oraz liczni przedstawiciele władz i społeczność lokalna.

  Była to idealna okazja, by przypomnieć sobie wagę i znaczenie Konstytucji w dziejach Polski i świata, ale też wspólnie świętować w pięknej patriotycznej atmosferze. Na scenie mogliśmy podziwiać talenty recytatorskie, wokalne oraz taneczne dzieci i młodzieży z Bojanowa, Stanów, Przyszowa, Rudy, Korabiny, Lasek, Kołodziei i Gwoźdźca. Koncert urozmaiciły śpiewy młodych solistek, Pań z Zespołu Stanowianki oraz Kapela Łęgowianie pod kierownictwem Dyrektora GOK Pana Krystiana Maruta i Pana Jacka Janeczko. Wspaniale zaprezentowały się dzieci tańczące Poloneza które wystąpiły w pięknych regionalnych strojach. Po reakcji publiczności można było stwierdzić, że Ci mali tancerze skradli serca widzów. Grupę taneczną oraz recytatorską do występu skrupulatnie przygotowała Pani instruktor Joanna Stolarz, Dorota Szczęch oraz Monika Iwaszczuk.  Bez wątpienia uroczystą atmosferę Koncertu stworzył chór Bell Canto przygotowany i prowadzony przez instruktora muzyki Pana Macieja Preiznera. Chórzyści wykonali szereg pieśni patriotycznych, które były źródłem wielu pięknych wzruszeń i radosnych przeżyć.  Na zakończenie uroczystości wszyscy zebrani goście oraz przedstawiciele władz, zaśpiewali Rotę. Piękne pieśni patriotyczne, niezwykła, polska historia i nastrojowa muzyka stworzyły uroczystość o wyjątkowym klimacie. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w koncercie i zapraszamy do kolejnego patriotycznego świętowania, które odbędzie się 11 listopada.

IMG 3080IMG 3081IMG 3085IMG 3097IMG 3101IMG 3109IMG 3113IMG 3125IMG 3174IMG 3235IMG 3292

Fot. Kamil Żurawski

 
 
 
 
1.jpg2.jpg3.jpg4.jpglasowiacka.jpglgr.jpgnatura2000.jpgngo.jpgppwow.jpgz.jpg

Dane kontaktowe

Urząd Gminy Bojanów
37-433 Bojanów, ul. Parkowa 5

  • tel. (+48 15) 87 08 324,326
  • fax. (+48 15) 87 08 326 w. 40
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zobacz także

logo_BIPlogo_dz_urzedowylogo_dz_ustawlogo_monitor