Rozmiar czcionki
en hu pl

Logo Unia


Dzisiaj jest: 18 Sierpnia 2019    |    Imieniny: Helena, Ilona, Bogusław
Vinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo Slider
 
 
Aktualności Zasady udzielania pomocy w związku z powodzią na terenie Gminy Bojanów
 
 

Zasady udzielania pomocy w związku z powodzią na terenie Gminy Bojanów

W związku z sytuacją powodziową jaka miała miejsce na terenie naszej gminy Ośrodek Pomocy Społecznej w Bojanowie przekazuje informacje kiedy i w jakich sytuacjach można ubiegać się o pomoc finansową. Osoby poszkodowane z terenu gminy powinny zgłaszać się do ośrodka pomocy celem uzyskania niezbędnych informacji. Pomoc na remont budynku będzie rozpatrywana po oszacowaniu szkód przez Komisję powołaną przez Wójta Gminy. Pomoc finansowa z budżetu Wojewody do 6 tys. złotych może być udzielona w związku z zalaniem budynku mieszkalnego, które to zalanie uniemożliwiłoby prowadzenie gospodarstwa domowego.

Pomoc również może być przyznana z budżetu gminy po wcześniejszym zgłoszeniu się do GOPS i przeprowadzeniu rodzinnego wywiadu środowiskowego przez pracownika socjalnego. W zależności od skali zniszczenia powstałego w gospodarstwie domowym pomoc może być również przyznana na remont budynku do 20 tys. złotych. Kwota udzielonej pomocy nie może przekroczyć wysokości szkód wyrządzonych zdarzeniem klęskowym w danym budynku. Osoby, które otrzymają pomoc zobowiązane są do przedłożenia faktur lub rachunków potwierdzających poniesione wydatki na remonty. Osoby z terenu gminy, które ucierpiały w wyniku powodzi mogą składać wnioski o pomoc w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Bojanowie od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 do 15:30.

Telefon: Dyrektor Ośrodka - 15 8708 738
Pracownicy socjalni: 15 8708719, 15 8708739

 
 
 
 
1.jpg2.jpg3.jpg4.jpglasowiacka.jpglgr.jpgnatura2000.jpgngo.jpgppwow.jpgz.jpg

Dane kontaktowe

Urząd Gminy Bojanów
37-433 Bojanów, ul. Parkowa 5

  • tel. (+48 15) 87 08 324,326
  • fax. (+48 15) 87 08 326 w. 40
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zobacz także

logo_BIPlogo_dz_urzedowylogo_dz_ustawlogo_monitor