Rozmiar czcionki
en hu pl

Logo Unia


Dzisiaj jest: 14 Listopada 2019    |    Imieniny: Amelia, Albert, Leopold
Vinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo Slider
 
 
Aktualności Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii w Stalowej Woli
 
 

Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii w Stalowej Woli

Lekarz WeterynariiPowiatowy Lekarz Weterynarii w Stalowej Woli informuje, że Decyzją wykonawczą Komisji (UE) 2019/1385 z dnia 3.09.2019 r. Gmina Bojanów w powiecie stalowowolskim została objęta restrykcjami w związku z afrykańskim pomorem świń. Z dniem publikacji wyżej wymienionej decyzji gmina Bojanów została objęta obszarem ochronnym ASF (strefa żółta). W związku z powyższym wszyscy rolnicy utrzymujący świnie winni się dostosować do nakazów i zakazów obowiązujących w tej strefie, o których zostali poinformowani indywidualnie (listownie) w miesiącu listopadzie 2018 r. Dodatkowo Powiatowy Lekarz Weterynarii w Stalowej Woli informuje, że w obszarze ochronnym obowiązują następujące zasady uboju świń na użytek własny:

  1. Ubojowi na użytek własny może być poddana świnia utrzymywana w gospodarstwie nie krócej niż 30 dni.
  2. Ubój może być przeprowadzony tylko i wyłącznie po wcześniejszym pisemnym zgłoszeniu do Powiatowego Lekarza Weterynarii w Stalowej Woli i badaniu dopuszczającemu ubój.
  3. Obowiązuje pełne badanie przed ubojowe i po ubojowe świń z badaniem na włośnie.
  4. Wyrejestrowanie w Biurze Powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Stalowej Woli musi nastąpić w ciągu 2 dni od dokonania uboju (do tej pory 7 dni).

Ponad to, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Stalowej Woli przypomina o obowiązku informowania o każdym przypadku padnięcia świni. Jednocześnie zwraca się z prośbą o przekazanie informacji o fakcie znalezienia martwych dzików.

Prowadzenie nielegalnej (niezarejestrowanej) hodowli świń, jak też, prowadzenie jej w warunkach niezgodnych z obowiązującymi przepisami dla stery ochronnej ASF grozi bardzo wysokimi sankcjami finansowaymi oraz utratą dopłat bezpośrednich.

 
 
 
 
1.jpg2.jpg3.jpg4.jpglasowiacka.jpglgr.jpgnatura2000.jpgngo.jpgppwow.jpgz.jpg

Dane kontaktowe

Urząd Gminy Bojanów
37-433 Bojanów, ul. Parkowa 5

  • tel. (+48 15) 87 08 324,326
  • fax. (+48 15) 87 08 326 w. 40
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zobacz także

logo_BIPlogo_dz_urzedowylogo_dz_ustawlogo_monitor