Dzisiaj jest: 22 Kwiecień 2018    |    Imieniny: Kaja, Leon, Łukasz
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Gmina partnerska Relacja z rozgrywek sportowych w Isaszeg

Relacja z rozgrywek sportowych w Isaszeg

E-mail Drukuj

Inicjatorem turnieju była strona węgierska. Wśród zaproszonych drużyn piłkarskich były również kluby sportowe ze Słowacji i Serbii. Los skojarzył naszą drużynę z ekipą z gorących Bałkanów. Na początku odbyło się tradycyjne przywitanie między ekipami, wymiana upominków i proporczyków. W pierwszym spotkaniu Korona Bojanów sportowe zmagania rozpoczęła z  Serbami. Nie tylko sportowy duch walki, ale i wysoka temperatura zagrzewała naszych piłkarzy do meczu. Serbowie grali niezwykle twardo w obronie, nie dając miejsca na rozwinięcie skrzydeł Koronie. Po wyrównanym początku nadeszła dla nas feralna minuta, w zamieszaniu pod naszą bramką Serbia zdobyła gola. Mimo licznych dla nas okazji bramkowych mecz zakończył się wygraną przeciwnika 1:0

W kolejnym starciu zmierzyły się drużyny z Isaszeg i Słowacji. Piłkarze obu drużyn stworzyli wspaniale widowisko, rozgrywając liczne akcje podbramkowe uwieńczone zdobytymi bramkami. Mecz zakończył się remisem 6:6, dlatego o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, które lepiej wykorzystali gracze Isaszeg.

Kolejny dzień przywitał graczy Korony słońcem i zapałem do walki o trzecie miejsce z drużyną ze Słowacji. Rywal ze Słowacji był niezwykle trudnym przeciwnikiem. Jego gra w meczu z Isaszeg zrobiła na wszystkich niesamowite wrażenie. Początek spotkania niezwykle nas zaskoczył, ponieważ osiągnęliśmy znaczną przewagę, a tym samym zawodnicy Korony mieli dużo klarownych sytuacji do zdobycia gola.

Nadeszła w końcu okazja, w której po znakomitym podaniu zdobyliśmy bramkę. Kilka minut później sędzia podyktował rzut karny dla naszego przeciwnika. Niestety dla Słowaków nasz bramkarz w fenomenalny sposób obronił strzał, a Korona w konsekwencji grając swoją piłkę zdobyła jeszcze dwie bramki i mecz zakończył się wynikiem 3:0.

W meczu finałowym zmierzyła się drużyna Węgier i Serbii. Spotkanie rozstrzygnęło się zaledwie w ciągu 3 minut, dokładnie tyle czasu Serbowie potrzebowali by trafić trzykrotnie do bramki.

Oprócz wrażeń sportowych mieliśmy również okazję podziwiać piękne uroki Budapesztu. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego wyjazdu zarówno ze strony polskiej, jak i węgierskiej. Wszyscy zachowamy po tym wydarzeniu wiele pięknych i miłych wspomnienia.