Rozmiar czcionki
en hu pl

Dzisiaj jest: 10 Grudnia 2018    |    Imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
 
 
Inwestycje zakończone
 
 

Inwestycje w Gminie Bojanowie

E-mail Drukuj

Analizując Ranking Gmin Podkarpacia z 2011 roku należy zauważyć, że gmina Bojanów znajduje się na 6 miejscu, spośród 155 ocenianych gmin Podkarpacia. Miejsce w pierwszej dziesiątce zawdzięczamy przede wszystkim realizowanym na terenie gminy inwestycjom, które stanowią ok. 23% dochodów budżetu w skali roku. Realizacja większości projektów inwestycyjnych nie byłaby jednak możliwa, gdyby nie wsparcie środków zewnętrznych. Dzięki skutecznie pozyskiwanym środkom unijnym z wydanych przez Gminę w 2011 roku 5.225.275 zł aż 2.474.900 zł pochodziło z funduszy europejskich.

Do największych inwestycji na terenie gminy w latach 2007 – 2011 należy zaliczyć m.in. budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowości Bojanów i Stany wraz z gminną oczyszczalnią ścieków, uporządkowanie i zagospodarowanie centrum w miejscowości Bojanów poprzez budowę deptaka, chodników oraz parkingów, przebudowa i remont budynku po byłych szkołach na Dom Kultury i Bibliotekę w Stanach oraz świetlicę większą w Przyszowie Ruda. Niezwykle istotną dla naszej gminy inwestycją był zakup trzech samochodów ratowniczo – gaśniczych dla potrzeb działalności Straży Pożarnej w Bojanowie, Stalowej Woli – Charzewice oraz Zbydniowie w ramach realizacji projektu „Wzrost bezpieczeństwa i przeciwdziałanie zagrożeniom w gminach Bojanów, Stalowa Wola, Zalesiany"- współfinansowany przez Unię Europejską.

ranking

 
 
 
 
lasowiacka.jpglgr.jpgnatura2000.jpgngo.jpgppwow.jpgprow.jpgz.jpg

Dane kontaktowe

Urząd Gminy Bojanów
37-433 Bojanów, ul. Parkowa 5

  • tel. (+48 15) 87 08 324,326
  • fax. (+48 15) 87 08 326 w. 40
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zobacz także

logo_BIPlogo_dz_urzedowylogo_dz_ustawlogo_monitor